VIDEO Sagan perlil po víťaznej etape: Typicky „saganovskými“ odpoveďami odrovnal aj redaktora

Tagy
+ cyklistika
Tipujte s Fortunou

ARDOOIE – Víťazná mašina menom Sagan opäť prevalcovala súperov. Líder tímu Bora-Hansgrohe sa stal víťazom stredajšej 3. etapy pretekov BinckBank Tour.

Dvojnásobný majster sveta zdolal súperov v záverečnom hromadnom špurte a dosiahol druhé etapové víťazstvo na podujatí v Holandsku a Belgicku.

Sagan bravúrne zvládol náročný dojazd s viacerými zákrutami, stále sa držal vpredu a v závere vyrazil po pravej strane a suverénne zdolal Edwarda Theunsa a Rudyho Barbiera.

VIDEO: Neuveriteľný Sagan má ďalšie víťazstvo! Špurtom z ríše snov prevalcoval celú konkurenciu

Slovenský cyklista za etapové víťazstvo získal desať bonifikačných sekúnd a dostal sa na tretie miesto celkovej klasifikácie. V súťaži o modrý dres pre najlepšieho šprintéra odskočil súperom na rozdiel 30 bodov.

V cieli tak mohol prijímať gratulácie a dobre naladený rozdávať tradične špecifické rozhovory. „Bola to bláznivá etapa. Pripomenulo mi to jarné jednorazové preteky a to, že sme znova v Belgicku. Som šťastný, že sa mi podarilo zvíťaziť,“ zhodnotil Sagan.

Od redaktora dostal aj otázku, prečo má po etape na sebe lyžiarske okuliare. „Po každom závode sa ma to niekto pýta. Jednoducho preto, že je to iné,“ pobavil odpoveďou Tourminátor.

Saganovci v tom majú jasno. Katka prezradila detaily o príchode bábätka

Na svojom konte má už 99. víťazstiev v profesionálnej kariére. Dosiahne už vo štvrtok jubilejné sté? „Možno, ale najprv sa musíme dovtedy dožiť," zaklincoval Sagan.

Autor: geli, foto Twitter
Galéria (2)