VIDEO: Famózny Sagan! Neuveriteľným špurtom totálne zničil konkurenciu

Tagy
+ cyklistika
Tipujte s Fortunou

CEVIO - Slovenský cyklista Peter Sagan z tímu Bora-Hansgrohe triumfoval v stredajšej piatej etape pretekov Okolo Švajčiarska. Tá viedla z Bexu do Cevia a merala 222 km. Sagan sa suverénnym spôsobom presadil v záverečnom špurte, keď na jeho nástup súperi nemali šancu.

Sagan si vo Švajčiarsku zavaril: Traťoví komisári nemali zľutovanie

Pre 27-ročného úradujúceho majstra sveta je to už 14. etapové víťazstvo Okolo Švajčiarska. V počte etapových triumfov na Okolo Švajčiarska je rekordérom. Už siedmy rok za sebou tak na tomto podujatí získal minimálne jedno etapové víťazstvo (2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017).

"Som šťastný za toto víťazstvo, lebo môj tím dnes pre mňa obetoval všetko. Bolo to ako all in. Prvá etapa bola taká chaotická, v tretej etape som výhru tesne minul. Dnes som sa cítil veľmi dobre. Som za etapu veľmi rád," povedal bezprostredne po triumfe v cieli Sagan.

V stredu bola na programe najdlhšia etapa v itinerári, v jej polovici sa pelotón musel vyrovnať s kopcom Simplon Pass. Po ňom nasledovalo klesanie a posledných dvadsaťdva kilometrov sa išlo po rovine. Tieňom etapy bol ťažký pád minuloročného celkového víťaza Miguela Angela Lopeza, ktorý bol pred stredou na ôsmom mieste v celkovom poradí. Kolumbijčana previezli do nemocnice na vyšetrenia.

výsledky 5. etapy:

1. Peter SAGAN (SR/Bora-Hansgrohe) 5:15:50 hod., 2. Michael Albasini (Švaj./Orica-Scott), 3. Matteo Trentin (Tal./Quick-Step), 4. Patrick Bevin (N.Zél./Cannondale-Drapac), 5. Niccolo Bonifazio (Tal./Bahrain-Merida) 6. Michael Matthews (Aust./Team Sunweb), 7. Sacha Modolo (TAL./UAE Team Emirates), 8. Oscar Gatto (Tal./Astana) - všetci rovnaký čas.

priebežné poradie po 5. etape:

1. Damiano Caruso (Tal./BMC) 17:24:24, 2. Steven Kruijswijk (Hol./Lotto NL-Jumbo) + 16 s., 3. Domenico Pozzovivo (Tal./Ag2R) +25, 4. Simon Spilak (Slov./Kaťuša-Alpecin) 5. Marc Soler (Šp./Movistar) obaja +32, 6. Mathias Frank (Švaj./Ag2R) + 34

Autor: TASR, foto Twitter
Galéria (1)