Šokujúce zábery bojovníka po dojazde do cieľa, si pozrite TU!

Dvadsaťštyriročný cyklista tímu Jumbo Visma bezprostredne po dojazde na slávnom velodrome v Roubaix padol z bicykla ako podťatý. V jeho prípade našťastie nešlo o žiadu zástavu srdca ako v prípade Goolaertsa minulý rok, no celá situácia nenechala nikoho chladným. K Van Aertovi okamžite pribehli členovia jeho tímu a zobrali ho do svojej starostlivosti.

Van Aert patril pred pretekmi do úzkeho okruhu favoritov, veď kto iný ako trojnásobný majster svety v cyklokrose mal zvládať nástrahy pavé ako on. Lenže nech ste akokoľvek pripravený tak na Paríž- Roubaix potrebujete dávku šťastia. Wout mal však dávku smoly. "Cítil som sa na trati skvele, ale mal som príliš veľa smoly. Takže to bola naozaj škoda, že som sa musel vyrovnať s toľkými pádmi a technickými problémami," povedal v cieli Wout.

Belgičan najprv dostal defekt a musel si vymeniť bicykel s kolegom Pascalom Eenkhoornom. I keď to trvalo dlhšie, tak nakoniec dostal svoj, ale pri pravotočivej zákrute nepríjemne spadol. Za česť mu stojí to, že sa dokázal vždy vrátiť a nakoniec bol aj v úniku šestice cyklistov na čele s Petrom Saganom a víťazom Gilbert. „Stále nedokážem pochopiť, ako som spadol, ale bolo to dosť nepríjemné. Po návrate do pelotónu som mal dobré nohy. Hodinu som jazdil ako zbláznený a nešetril sily. Dostal som sa do úniku s najlepšími, ale pred poslednými 30 kilometrami som stratil energiu. Kým som sa dostal do cieľa na velodrómu, bolo to pre mňa utrpenie,“ vysvetlil v cieli.

Paríž - Roubaix tak opäť potvrdilo, že je naozaj peklom a nerobí rozdiely. Horúci favorit z Jumbo Visma nie je prvý a ani posledný jazdec, ktorý sa musel skloniť pred "peklom severu". Rovnako totiž nepochodili ani jeho tímoví kolegovia. „Nie je to naša chyba. Smolu mali aj ostatní chalani, ktorí havarovali, typické Roubaix… Dúfam, že v budúcnosti budeme mať väčšie šťastie,“ skonštatoval na záver Van Aert.

Môže Vás zaujímať: 

FOTO Zabudnite na otrepané tváre na OTO-vi: Všetkých zatienili šporťáci a ich sexi polovičky!

FOTO Trapas manželky tenisovej legendy: Vlna jej odniesla plavky, celému svetu ukázala prsia!

Prvé FOTO vytrápeného Sagana po veľkej klasike: Takto zničeného ste ho ešte vari nevideli!