Rituály sú vo svete športu zaužívané a dôkladne dodržované. Niektorí športovci si bez nich už ani nedokážu predstaviť podať optimálny výkon. Najmä vtedy, ak sa daný rituál nedokáže pred pretekom, alebo zápasom vykonať. Nám sa priamo v dejisku Tour de France podarilo odhaliť štýlový rituál hviezdneho slovenského cyklistu Petra Sagana a jeho otca Ľubomíra. Ten je na tohtoročných slávnych pretekoch so svojím synom od úvodnej etapy.

FOTO Otec Petra Sagana na Tour všetkých prekvapil: Čo tam stváral s Petrovým najväčším súperom?

Tourminátor odchádza na štart etapy vždy ako posledný jazdec tímu Bora Hansgrohe. Pri jeho bicykli ho vyčkáva práve Sagan senior. Keď sa trojnásobný majster sveta rozhodne, že je čas ísť, zastaví sa ešte pri otcovi.

A vtedy to príde. Zavretými päsťami si buchnú z hora a potom zdola. Na záver imitujú tľapnutie, ale ruky sa im míňajú vo vzduchu. „Nie je za tým nič zvláštne. Sme s Peťom takí najbližší kamaráti. Čiže ako rodina sa stále tak zdravíme. To isté platí aj s mojim ďalším synom Jurom,“ prezradil Ľubomír Sagan exkluzívne pre Šport24.sk Na záver mu Ľubomír ešte dá krížik na prilbu pre šťastie a zaželá mu veľa šťastia. Peter potom plný dobrej energie odchádza na štart etapy.

Mohlo by vás zaujímať:

FOTO Najkrajšia fotka na svete. Takto fandí Saganov syn Marlon otcovi: Peťov kolega sa skoro roztiekol

EXKLUZÍVNE Tieto FOTO z 5. etapy vám v televízii neukázali: Šokujúca dohra Saganovho víťazstva!

EXKLUZÍVNE FOTO Sagan zostal po prehratom šprinte v šoku: Pozrite, čo mu vyviedol vlastný tím

VIDEO: Odhalili sme víťazný rituál hviezdneho Sagana s otcom: Bez tohto nemôže Peťo  odísť na štart
Zdroj: Martin Domok