Na videu spred 19. etapy vidno, ako si Cavendish kontroluje riadenie bicykla. Po pár sekundách však nahnevane buchne bicyklom, ten odhodí smerom k jednému z mechanikov tímu, na ktorého nakričí a radšej sa ide upokojiť do tímového autobusu.

Médiá aj fanúšikovia okamžite začali špekulovať, čo mohlo rozzúriť lídra bodovacej súťaže. Na Twittri sa objavila teória, že Cavendish žiadal o opravenie mechanických problémov na bicykli, no ani po dvoch dňoch mu mechanici jeho prianie nesplnili.

K incidentu sa vyjadril aj samotný cyklista. „Počas etáp sme my-jazdci vystavení nebezpečným situáciám, chcel som preto, aby bol môj bicykel perfektný a pomohol mi zostať v bezpečí. Keď som prišiel k bicyklu ráno, stále mal nejaké problémy. Napriek tomu som nemal reagovať tak, ako som reagoval a určite nie takto verejne. S mechanikmi som mimoriadne blízky priateľ už viac ako desať rokov, neúnavne pracovali, aby som bol vždy v bezpečí a úspešný. Hoci vedia, že viem vybuchnúť, keď som v strese, nikto z nich si nezaslúžil, aby niekto na nich zvýšil hlas,“ povedal Cavendish.