Tourminator zažil vo včerajšej tímovej časovke nevydarené preteky. Jeho tím obsadil až 7. priečku a prišiel o žltý dres. “Beriem to na seba a chcem sa ospravedlniť tímu. Nešiel som tak, ako by som mohol. Jednoducho to nešlo,” kajal sa Sagan včera.
Pred dnešnou etapou ho tradične prišiel priamo pred tímový autobus podporiť otec Ľubomír. Ten sa dostavil so slovenskými fanúšikmi, ktorí tvoria oficiálny fanklub Tourminatora.
VIDEO+FOTO Saganov otec hitom internetu: Na Tour vystrájal ako divý, dnes pred štartom prežíval muky
Ľubomír Sagan vyzeral pár desiatok minút pred štartom nervózne. Nechcel to však dávať príliš najavo a usmieval sa. Po chvíli však začal prekračovať na mieste. “Musím si jednu zapáliť, lebo som dosť nervózny,” posťažoval sa pred autobusom Bory-Hansgrohe. O niekoľko minút vyšiel z autobusu aj jeho hviezdny syn. Objali sa s Peter odišiel na začiatok pretekov.

Šialená radosť

Sociálne siete obehlo raketovou rýchlosťou video, v ktorom hrá úlohu práve Ľubomír Sagan. Ten sledoval 2. etapu, v ktorej jeho syn vyhral, len niekoľko metrov od cesty. Tesne potom, ako Peter prešiel cieľovou čiarou ako prvý, otec Ľubomír predviedol doslova šialenú radosť.

VIDEO+FOTO Saganov otec hitom internetu: Na Tour vystrájal ako divý, dnes pred štartom prežíval muky
Zdroj: Martin Domok