Sagan sa preadil v záverečnom špurte menšej skupiny a cieľ rovinatej 182,5 km dlhej trati z Mouilleron-Saint Germain do La Roche-Sur-Yon preťal za 4:06:37 h. Na druhom mieste o pol kolesa skončil Talian Sonny Colbrelli z tímu Bahrain-Merida, tretí finišoval domáci Arnaud Demare (Groupama-FDJ).

Fantastický Sagan ovládol druhú etapu Tour de France: Oblečie sa do najcennejšie trička pretekov

Cyklistovi tímu Bora-Hansgrohe pomohol aj pád väčšej skupiny jazdcov pár stoviek metrov pred cieľom a na zemi sa ocitol aj Fernando Gaviria, ktorý ako jediný Sagana v sobotu zdolal. Aj vďaka tomu si trojnásobný majster sveta po víťaznom finiši obliekol nielen svoj tradičný zelený dres pre lídra bodovacej súťaže, ale aj ten najcennejší žltý, ktorý patrí prvému pretekárovi z celého pelotónu. Sagan sa tejto pocty dočkal opäť po dvoch rokoch.

Zábery z dekorácie Sagana si môžete pozrieť TU!

Svoj celkovo deviaty etapový triumf v cieli venoval synčekovi Marlonovi. „Bolo lepšie, že som začal špurt neskôr. Som rád, že ma v závere Colbrelli nepreskočil. Žltý dres budem mať asi iba deň, ale som za to veľmi rád. Mám tu veľa priateľov zo Žiliny, je tu aj môj otec. Je to pekné víťazstvo, ktoré venujem synovi Marlonovi,“ povedal Sagan.

Mohlo by vás zaujímať:

FOTO Sagan pred začiatkom Tour de France všetkých šokoval: Keď vytiahol svoj bicykel, súperom spadla sánka!

FOTO Slovenská manželka Federera prestrelila: Mirka, preboha, veď vyzeráš ako Indiana Jones!

FOTO Organizátori Tour de France to rozbalili vo veľkom: Erotika v priamom prenose. Aj Sagana muselo vykotiť z bicykla!

VIDEO FOTO Peter Sagan kraľuje na Tour de France: Na tie obrázky sa môžeme pozerať dookola!
Zdroj: Martin Domok