Majstrovský dres opäť patrí Saganovi

Nevedelo sa ani, či bude štartovať, no napokon z toho bolo znovu prvé miesto. Peter Sagan bol už tretíkrát pozitívne testovaný na koronavírus, tentoraz počas pretekov Okolo Švajčiarska. O týždeň neskôr získal už ôsmy titul majstra Slovenska v cestnej cyklistike na 197 kilometrov dlhej trati v okolí českého mesta Mladá Vožice. „Čo sa týka pretekov, tak som nemal nič naplánované, a preteky si už ani nepamätám, bolo teplo,“ svojsky uviedol slovenský cyklista.

Tourminátor v znamení osmičky

Víťazná osmička? Aj o to sa pokúsi Peter Sagan. Trojnásobný majster sveta totiž môže počas Tour de France získať ôsmy zelený dres pre víťaza bodovacej súťaže. Už aj sedem triumfov je pritom rekord. Minulý rok mu ho nečakane uchmatol Mark Cavendish a rok predtým Sam Bennett.

Ak veríte, že ho znovu získa, stavte si na jeho výhru vo Fortune. Pokiaľ sa zaregistrujete, môžete využiť aj stávku bez rizika až do výšky 30 eur. S kurzom 6.00 tak máte šancu získať až 180 eur. Ak by to nevyšlo, svoj vklad dostanete naspäť. Okrem toho automaticky dostanete aj dva bonusy navyše – stávkový kredit 30 eur a až 30 voľných zatočení v online kasíne.

Kto sú najvážnejší konkurenti?

Peter Sagan nemá žiadne veľké vyhlásenia a o svojich ambíciách hovorí skôr skromne. „Určite sa pokúsim o svoje maximum a podľa toho sa zariadim, či vôbec má význam bojovať o zelený dres alebo nie. To sa ukáže po prvých desiatich dňoch,“ otvorene priznal Sagan pre oficiálny web Slovenského zväzu cyklistiky. Jeho najväčšími konkurentmi by mali byť Wout Van Aert s kurzom 1.65, Fabio Jakobsen s kurzom 7.00 či Jasper Philipsen s kurzom 8.00.

Motiváciou je aj nový tím a trojročné čakanie

Peter Sagan bude na očiach ešte oveľa viac. Po prestupe do francúzskeho tímu TotalEnergies sa od neho určite bude očakávať zisk zeleného dresu a boj o triumfy v etapách. Tých získal vo svojej kariére už celkovo 120, ale na Tour de France zvíťazil naposledy pred tromi rokmi. Jeho tím čaká na týchto pretekoch na triumf dokonca už päť rokov. Cyklisti majú pred sebou šesť rovinatých etáp, šesť horských etáp, šesť dojazdov na kopci a dve časovky. Ostatné etapy patria do kategórie zvlnených alebo kopcovitých. V cieli pretekov budú mať jazdci za sebou celkovo 3 328 kilometrov.

Tadej Pogačar zaútočí na víťazný hetrik

Slovinský cyklista Tadej Pogačar sa naladil na „Starú dámu“ výhrou na pretekoch Okolo Slovinska. 23-ročný jazdec tímu UAE Team Emirates chce nadviazať na predošlé dva triumfy z rokov 2020 a 2021 a získať hetrik. Za najväčšieho favorita na víťazstvo ho považuje aj Fortuna, ktorá na neho vypísala kurz 1.72. Sekunduje mu krajan Primož Roglič a Dán Jonas Vingegaard, pričom obaja jazdia za Jumbo-Visma a je na nich rovnaký kurz 5.00. Pogačar minulý rok ovládol aj poradie vo vrchárskej súťaži. Teraz je na neho kurz 6.00, o trochu väčšie šance na úspech pripisujú experti Thibautovi Pinotovi s kurzom 5.00.

Celkový triumf Francúza by bol šokom

Okrem začiatku v Dánsku budú cyklisti pretekať počas dvoch etáp aj vo Švajčiarsku. Na TdF sa predstaví aj štvornásobný víťaz Chris Froome v drese Israel Premier Tech, pričom to bude už jeho desiata účasť. Rozhodne sa pokúsi minimálne o etapové víťazstvo. Na to tradične čakajú aj domáci fanúšikovia od francúzskych jazdcov. Celkové víťazstvo Francúza sa totiž príliš neočakáva, najnižší kurz je na Romaina Bardeta, ale až v hodnote 1 : 75. David Gaudu má šance 1 : 80 a Thibot Pinot 1 : 125. Mimochodom, najdlhšia etapa meria 220 kilometrov.

Stavte si na Sagana vo Fortune

Ak veríte Petrovi Saganovi, môžete si na neho staviť vo Fortune. Okrem atraktívnych kurzov na vás čakajú rovno tri zaujímavé bonusy – stávka bez rizika až za 30 eur, stávkový kredit 30 eur a 30 voľných zatočení v online kasíne. Stačí sa len zaregistrovať, čo vám nezaberie viac než pár minút. V bohatej stávkovej ponuke k Tour de France si môžete staviť nielen na víťaza jednotlivých etáp, ale aj na celkové umiestnenie cyklistov či na to, kto získa žltý, zelený, bodkovaný alebo biely dres. Tak ukážte svoje stávkarské schopnosti!

CHCEM SI STAVIŤ