Zdravie je prvoradé, ale ak „stará dáma“ tento rok neodštartuje, tak organizátori budú v nezávideniahodnej situácii. Podľa nemeckého Bildu by to pre rodinnú spoločnosť znamenalo stratu na úrovni 200 miliónov eur. ASO organizuje aj Paríž – Roubaix, Liege – Baston – Liege, ktoré už preložili a aj španielsku Vueltu, ale ani keby sa jazdili tento rok, tak by nedokázali zalátať stratu z Tour de France.

„Zrušiť Tour by bolo ľahšie, ako zrušiť olympádu s 11-tisícmi športovcami. Stále by som však čakal, ako sa situácia vyvinie. Všetci trénujeme a stačí, keď sa to zruší aj dva týždne pred štartom,“ povedal nemecký cyklista Roger Kluge. Opačného názoru je obhajca prvenstva Bernal Egal. Radšej by bol, keby sa preteky čím skôr preložili. „Dobre som sa pripravil na Paríž – Nice. Po návrate do Kolumbie som opäť trénoval, ale s trénerom sme sa dohodli, že bude lepšie, ak prerušíme tréning a oddýchnem si.“

„Ako cyklistický fanúšik by som si veľmi prial, aby sa Tour de France začala podľa plánu a všetko prebehlo bez problémov. Žiaľ, realita bude podľa môjho názoru iná," uviedol 31-ročný bývalý elitný špurtér tímov Skil-Shimano, Etixx Quick-Step a Kaťuše Marcel Kittel. .Riaditeľ pretekov Christian Peudhomme je však optimistickejší: „Tour de France zastavili len dve udalosti – prvá a druhá svetová vojna.“ Koronavírus neberie za až takú hrozbu ako ozbrojený konflikt.

Francúzska ministerka športu Roxana Maracineanuová vyhlásila, že cyklistické preteky Tour de France by sa v tomto roku mohli uskutočniť bez divákov. „S vylúčením divákov sa počíta aj v iných podujatiach. V tomto prípade by to nemalo až taký finančný dopad, pretože obchodný model Tour nezávisí od predaja lístkov. Nemuselo by to dopadnúť zle, stále by tu bola možnosť sledovať preteky v televízii," povedala strieborná medailistka z OH 2000 v Sydney na 200 m znak v plávaní.

S názormi ministerky športu nesúhlasia preedstavitelia miest, v ktorých etapy pretekov končia alebo začínajú. „Nie je našou úlohou zachraňovať televízne práva,“ hovorí starosta mestečka Lure Eric Hoully, kde štartuje predposledná etapa. „Platíme veľa za to, aby sa Tour ukázala v našom meste. Všetci tak môžu veľa zarobiť, ale bez divákov to nemá zmysel,“ pridal sa starosta Privasu Michel Valla. Pripomeňme len, že Nice za organizovanie štartu prvej etapy zaplatilo ASO 18 miliónov eur.