Pretekárov zo spomínaného tímu nemilo prekvapila francúzska polícia. Počas razie bezpečnostné zložky prehľadali hotel vrátane izieb jazdcov. Nikoho nezadržali a po vyše hodine odišli.

"Nič špeciálne, mali sme tu návštevu z polície. Požiadali nás o tréningové záznamy cyklistov, skontrolovali autobus a bolo. Jazdcov vyrušili na hodinu a potom sa poďakovali. Nepovedali nám žiadne dôvody prehliadky, pokúsime sa to zistiť od našich právnikov," citoval portál šéfa tímu Milana Erzena.

Mohorič a jeho gesto v závere 19. etapy.
Mohorič a jeho gesto v závere 19. etapy.
Zdroj: Profimedia

V 19. etape následne triumfoval práve pretekár z tímu Bahrajn-Victorious Matej Mohorič. Keď Slovinec vedel, že mu už víťazstvo nikto neuchmatne, urobil veľavravné gesto: najskôr ukázal na názov svojho tímu na drese, potom si priložil prsty na ústa a predviedol pohyb, ako by si pred ústami zapínal zips. Zrejme nikto nepochyboval, k čomu smerovalo toto gesto.

Mohorič priznal, že myšlienky z nepríjemnej skúsenosti mal v hlave aj počas etapy. „V posledných kilometroch sa mi preháňalo hlavou práve to. Nebolo to vôbec príjemné, správali sa k nám ako ku kriminálnikom. My ale nemáme čo skrývať a polícia ani nič nenašla. Na jednej strane je dobre, že to kontrolujú, ale na druhej nás to trochu urazilo. Nie je pekné, keď vám polícia prehľadáva izbu, pozerá si váš telefón, fotky rodiny či správy,“ vyhlásil Mohorič.