POZRITE SA, AKO POLÍCIA PREPADLA SAGANA, V GALÉRII

Šestnásta etapa dospela do hromadného šprintu v závere, v ktorom podľa očakávaní bojoval o víťazstvo aj Sagan.

Napokon sa musel uspokojiť so 4. miestom, prvý skončil jeho austrálsky rival Caleb Ewan, ktorému po 177 kilometroch v teple zostalo najviac síl a najlepšie nohy.

Etapa mala pre Sagana poriadne nečakané vyvrcholenie, Tourminátora totiž prepadli policajti. Pozrite sa, čo sa dialo potom, v GALÉRII.

POZRITE SA, AKO POLÍCIA PREPADLA SAGANA, V GALÉRII

Selfie s hasičmi

V tejto chvíli je to už takmer "isté". Peter Sagan chcel byť zrejme v detstve hasičom. Po jednej z etáp tohtoročnej Tour si zašantil s hasiacim prístrojom a teraz mal k boju s ohňom opäť blízko.

O spoločnú fotografiu ho požiadala partia hasičov, ktorá v tropickej horúčave dohliadala na bezpečnosť dojazdu v meste Nimes. Petrovi vopchali do rúk hasičskú prilbu, ktorá farebne presne vystihuje Saganovu lídersku pozíciu v boji o najlepšieho šprintéra. So zelenou prilbou sa už Saganovi stačilo iba usmiať a skvelá foto bola na svete.

Medaila na krku

Peter Sagan dnes síce skončil na štvrtom a nie na prvom mieste, no na sucho z Nimes neodišiel. Na jeho hrudi za zaligotala zlatá medaila. Prekvapenie pripravil pre Tourminátora jeden z jeho malých fanúšikov. Medailu mu na krk sám navliekol.

Za odmenu dostal od Petra okrem spoločnej fotografie aj jeho šiltovku. Peter neváhal, sňal si ju z hlavy a za medailu ju podaroval svojmu malému fanúšikovi, ktorého pohltila obrovská radosť.

Peter Sagan, tour de france
Peter Sagan, tour de france
Zdroj: Martin Domok

V šprinte štvrtý

Sagan dnes došprintoval do cieľa v Nimes na konečnej štvrtej pozícii. V závere boli nad jeho sily Caleb Ewan, Elia Viviani a tiež aj Dylan Groenewegen.

"Bolo to v pohode aj keď vo veľkom teple. Našťastie to bolo skôr iba po rovine. Chcem poďakovať Markusovi Burghardtovi a Danielovi Ossovi, ktorí ma držali vpredu. Ten špurt mohol byť o čosi lepší, ale bohužiaľ," skonštatoval Sagan.

Peter mal v etape aj technické problémy, ktoré sa snažil vyriešiť najprv sám, neskôr mu prišiel na pomoc mechanik zo sprievodného vozidla. "Vbehol mi do prehadzovača papier a snažil som sa ho vybrať. Nakoniec to bolo v pohode," popísal momenty, ktoré sa odohrali približne 80 kilometrov pred koncom Sagan.

Výsledky 16. etapy (Nimes - Nimes, 177 km):

1. Caleb Ewan (Aus./Lotto-Soudal) 3:57:08 h, 2. Elia Viviani (Tal./Deceuninck-Quick-Step), 3. Dylan Groenewegen (Hol./Jumbo), 4. Peter SAGAN (SR/Bora-Hansgrohe), 5. Niccolo Bonifazio (Tal./Total Direct Energie), 6. Michael Matthews (Aus./Sunweb), 7. Matteo Trentin (Tal./Mitchelton-Scott), 8. Jasper Stuyven (Belg./Trek-Segafredo), 9. Alexander Kristoff (Nór./SAE Team Emirates), 10. Andrea Pasqualon (Tal./Wanty-Gobert) všetci rovnaký čas

Celkové poradie:

1. Julian Alaphilippe (Fr./Deceuninck-Quick-Step) 64:57:32 h, 2. Geraint Thomas (V.Brit./Ineos) +1:35 min, 3. Steven Kruijswijk (Hol./Jumbo) +1:47, 4. Thibaut Pinot (Fr./Groupama-FDJ) +1:50, 5. Egan Bernal (Kol./Ineos) +2:02, 6. Emanuel Buchmann (Nem./Bora-Hansgrohe) +2:14, 7. Mikel Landa (Šp./Movistar) +4:54, 8. Alejandro Valverde (Šp./Movistar) +5:00, 9. Rigoberto Uran (Kol./EF Education First) +5:33, 10. Richie Porte (Aus./Trek-Segafredo) +6:30, ... 64. SAGAN +1:35:36 h

Bodovacia súťaž:

1. SAGAN 309 b, 2. Viviani 224, 3. Sonny Colbrelli (Tal./Bahrain-Merida) 203