Napriek tomu, že Sagan nedokázal ovládnuť prvú etapu na Tour, tak pre Valacha je hlavné, že všetci z tímu prišli do cieľa zdraví. „Ten záver bol dnes naozaj hektický. Celý deň boli cesty úzke, výjazdy tiež, ako to už býva zvykom vo Francúzsku. Podstatné bolo, aby sa jazdci vyhli pádom, čo sa podarilo. Chalani spravili všetko tak, ako mali. Peťovi pripravili skvelú pozíciu do záveru a druhé miesto je perfektný výsledok na prvý deň pretekov,“ prezradil športový riaditeľ Bory-Hansgrohe.

Sagan sa po prehratom súboji o víťazstvo zachoval ako pán: Veľká poklona súperovi!

Práve na neočakávané nepríjemnosti na trati doplatili dve veľké cyklistické hviezdy Chris Froome a Nairo Quintana. Posledných 10 kilometrov etapy bolo skutočne bláznivých. „Tak ono bolo to nervózne, tak ako vždy. Len podstata veci je, že keď sa začnú veci diať a keď ste na nesprávnom mieste a nemáte šťastie, tak sa tomu nevyhnete. Osobne to nikomu neprajem a treba byť na tom správnom mieste,“ zhodnotil Ján Valalach.

Valach verí, že má Sagan v zajtrajšej etape opäť šancu na víťazstvo, no nechce kričať vopred. „Veľmi ľahko sa to povie a veľmi ťažko spraví, takže budeme sa zajtra snažiť zo všetkých síl,“ dodal bývalý slovenský profesionálny cyklista.

Mohlo by vás zaujímať:

Prvá etapa Tour de France s nervydrásajúcou koncovkou: Saganov zdrvujúci finiš na víťazstvo nestačil!

EXKLUZÍVNE: Sagana prišla pred začiatkom Tour podporiť vzácna návšteva: Kto bol s ním v tímovom autobuse?

FOTO Sagan pred začiatkom Tour de France všetkých šokoval: Keď vytiahol svoj bicykel, súperom spadla sánka!

Saganovi ušlo víťazstvo v prvej etape len o chlp: Riaditeľ Bory vie, prečo to nevyšlo!
Zdroj: Martin Domok