!--StartFragment-->POZRITE SA, AKO SAGAN ODSTAVIL DEGENKOLBA, V GALÉRII

Keď sa pred neho natlačil neskorší víťaz Peter Sagan, 29-ročný Nemec zdvihol ruku na znak nesúhlasu, vypustil záverečné metre a došiel do cieľa ako deviaty. Degenkolb a jeho tím Trek-Segafredo neskôr v proteste argumentovali, že Sagan ho natlačil k bariéram, ale rozhodcovská jury to nevzala do úvahy ako relevantnú sťažnosť.

FOTO: Sagan a spol. sa nevedeli vynadívať: Cyklistov rozptyľovali pred štartom sexi fanúšičky

"Myslím si, že môj šprint bol čistý. Nevidel som ho síce ešte v televízii, ale sú tu rozhodcovia na to, aby to posúdili," skonštatoval Peter Sagan na webe Cyclingnews.

Pri sťažnosti Degenkolba ožili spomienky na vlaňajšiu Tour de France a Saganov vynútený odchod z pelotónu po 4. etape vo Vitteli, kde mal v šprinte údajne ohroziť Brita Marka Cavendisha (Dimension Data). A hoci spomalené televízne zábery z viacerých uhlov ukázali, že Sagan nebol vinný za pád rýchlika z ostrova Man, slovenský majster sveta sa musel nedobrovoľne porúčať zo slávnych pretekov.

EXKLUZÍVNE: Saganove problémy pred 2. etapou Tour de France: Takmer nestihol štart!

Teraz niečo podobné neprichádzalo do úvahy. Aj vzhľadom na "šalamúnsky" zdôvodnený Saganov prípad sa Medzinárodná cyklistická únia rozhodla zaviesť asistenčný systém na pomoc rozhodcom. Expert na videu, ktorý má k dispozícii viacero kamier, posudzuje kontroverzné situácie na pretekoch Grand Tour a vybraných podujatiach WorldTour.

Peter Sagan.
Peter Sagan.
Zdroj: Martin Domok

"Čo bolo pred rokom, bolo pred rokom a navyše to ani nebola moja chyba, čo sa vtedy stalo. Aj UCI to na konci sezóny uznala. Je to však minulosť a ja sa sústredím na túto Tour de France," vysvetlil Peter Sagan. "Každý šprint je iný, nedajú sa vzájomne porovnávať. Rozhodne počas nich nerobím nič účelovo alebo naschvál. Robím to, čo si myslím, že je správne," doplnil Sagan.

VIDEO FOTO Peter Sagan kraľuje na Tour de France: Na tie obrázky sa môžeme pozerať dookola!

Degenkolbova sťažnosť ho nerozladila a nezobrala mu radosť z víťazstva. S druhou etapou bol slovenský cyklista nadmieru spokojný. "Bolo to veľmi dobré! Akurát som si to nevedel dobre predstaviť pred štartom, ale v závere to vyšlo, takže som veľmi rád, že som vyhral a ďakujem všetkým spolujazdcom, ktorí mi pomohli v závere. Boli sme vpredu, vďaka čomu sme sa nezaplietli do pádu. Veríme, že takto budeme pokračovať aj ďalej," hodnotil Sagan.

Saganov škandál z minulého roka na Tour de France ožíva. Súper penil: Odstavil ma, jeho šprint nebol čistý!