Saganova budúcnosť v tíme Bora-Hansgrohe je stále otázna a aj preto sa od začiatku sezóny špekulovalo o tom, či sa náš cyklista predstaví na Tour de France. „Je to 50 na 50, pretože je vysoko pravdepodobný Petrov prestup z Bory. Svoje povie aj tím, ale Pascal Ackermann, ktorým mal byť lídrom na Tour, nemá extra oslnivú formu a podľa posledných správ by mal na budúci rok takisto prestúpiť do iného tímu. Takže Peťo je stále v hre,“ povedal nám ešte počas Gira mládežnícky tréner našej hviezdy Peter Zánický.

Žilinský rodák na francúzskych cestách získal rekordných sedem zelených dresov pre víťaza v bodovacej súťaži a od prvého štartu na Tour nevynechal ani jeden ročník - veď aj jeho prezývka Tourminátor hovorí za všetko. Absolvovať dve podujatia Grand Tour nie je pre nášho cyklistu zjavne žiadny problém. Zvládol to aj minulý rok a podľa všetkého sa rovnaký scenár zopakuje aj tentoraz. Dokopy sa dal aj z koronavírusu, s ktorým bojoval na začiatku roka. „Trvalo mi nejaký čas, kým som sa dal dokopy, ale už je to lepšie a myslím si, že toto víťazstvo na Gire hovorí za všetko,“ prezradil. 

V cieli Giro d'Italia Sagan exkluzívne pre Šport24.sk odhalil svoje najbližšie plány. „Určite si zopár dní oddýchnem a potom sa musím začať pripravovať na Tour de France,“ povedal Tourminátor bez zaváhania a zdá sa, že jeho nominácia na najslávnejšie cyklistické preteky je istá aj vďaka výborným výkonom v Taliansku. Trojnásobný majster sveta s prehľadom získal cyklámenový dres pre víťaza bodovacej súťaže a dostal sa na druhé miesto historických tabuliek za Erika Zabela, ktorý ich má zo všetkých podujatí Grand Tour deväť.