Van Aert nemal v boji o zelený dres súpera, pred druhým Jasperom Philipsenom mal takmer 200-bodový náskok a rekordnými 480 bodmi o tri body prekonal doterajšie maximum Petra Sagana.

Belgičan po záverečnej etape Tour odpovedal na otázky novinárov a nevyhol sa ani tej, ktorá spochybňovala čisté dosiahnutie rekordného výsledku. „Toto je otázka na ho*no, nebudem na ňu odpovedať. Opakuje sa to zakaždým, keď niekto vyhrá Tour de France,“ reagoval podráždene Van Aert a dodal:

„Keď cyklista jazdí na takejto úrovni, musí sa automaticky brániť? Tomu naozaj nerozumiem. V tíme sme pracovali nesmierne tvrdo. Cyklistika sa časom zmenila a ja naozaj nenávidím, keď na tieto otázky musím neustále odpovedať.“

Van Aert zdôraznil, že počas celého roka cyklisti podstupujú dopingové kontroly, teda nielen na Tour de France. „Pozrite sa na náš tím, akým vývojom za posledné roky prešiel. Nezjavili sme sa odnikiaľ.“

Podobnej otázky sa nevyhol ani víťaz Tour de France Jonas Vingegaard. „Každý jeden z nás je úplne čistý, to vám všetkým môžem povedať. Neberieme nič nelegálne. Za našou výkonnosťou a výsledkami je naša tvrdá príprava: kempy vo vysokých nadmorských výškach, materiál, strava a tréningy. Náš tím je v tomto najlepší. Práve preto nám musíte veriť,“ reagoval jasne.