Mená jazdcov alebo odkazy ako „Sagan, ideš“ sú len nevinnými nápismi, ktoré fanúšikovia za sebou nechávajú na francúzskych cestách. Kresby a odkazy sú typické najmä pre horské etapy, kde sa fanúšikovia neraz snažia cyklistov povzbudiť takýmto spôsobom.

Niektorí to však zoberú po svojom a ich „umelecké diela“ musí prerobiť špeciálna hliadka. Tá vyráža do terénu už skoro ráno a pozorne sleduje každý úsek kopca. Ak na ceste uvidia niečo, čo pripomína mužský pohlavný orgán, vytiahne štetec, farbu a nakreslený penis prerobia napríklad na sovu alebo motýľa.

Niektorí spravia penisy sami zo seba.
Niektorí spravia penisy sami zo seba.
Zdroj: twitter nos sports

Na legendárny kopec Tourmalet sa s takouto hliadkou vydala holandská televízia NOS. Keď dvojica mužov zbadá na ceste to, čo na nej nemá čo hľadať, okamžite zastaví a z mužského penisu niekoľkými šmahmi štetcom vyrobia nové dielo, ktoré je na nespoznanie.

„Tu urobím kruh, potom oči a ty skús primaľovať nohy,“komentuje jeden z mužov a zároveň inštruuje svojho kolegu. Za niekoľko sekúnd nie je po genitáliách ani stopy. „Vytvorili sme z toho niečo ako sovu, čiže diváci v televízii už genitálie neuvidia,“dodáva jeden z mužov. Keďže roboty majú ako na kostole, okrem sovy je v trende aj tvár motýľa.

Sneh ukončil etapu, v žltom už Bernal

Včerajšiu etapu ukončili predčasne. Jury sa zhodla, že po snehovej búrke boli cesty v záverečnej časti etapy príliš nebezpečné, aby tadiaľ jazdci prešli. Za konečné výsledky tak uznali komisári poradie po výstupe na Col de l‘Iseran, na ktorý ako prvý vyšiel Egan Bernal a zároveň v žltom drese vystriedal doterajšieho lídra pretekov Juliana Alaphilippa. Peter Sagan ostal v zelenom drese.