Ich spoločná cesta sa začala len pár metrov za cieľovou rovinkou tretej etapy, ktorá sa končila v dánskom mestečku Sonderborg.

Organizátori pristavili pre všetkých pretekárov a členov jednotlivých tímov niekoľko autobusov, rozdali im letenky a dobrodružstvo sa mohlo začať. Cestu k jednému z autobusov meral aj Peter Sagan, ktorý sa nehral na žiadnu hviezdu, ale zaradil sa do davu a robil presne to isté, čo všetci ostatní.

AKO TO CELÉ VYZERALO, SI POZRITE NA TÝCHTO EXKLUZÍVNYCH ZÁBEROCH!

„Nejako mám toho veľa,“ povedal s úsmevom od uchu k uchu vedľa stojacemu športovému manažérovi francúzskeho tímu TotalEnergies Jánovi Valachovi v momente, keď ťahal svoj červený kufor do autobusu.

Logisitiku celého presunu vysvetlil ešte v nedeľu pre Šport24.sk práve Ján Valach. „Všetci pretekári a traja členovia nášho tímu letíme do Lille-Lesquin, čo je len pár kilometrov od mesta Dunkirk, kde v utorok štartuje štvrtá etapa. Ostatní členovia tímu sa na sever Francúzska presunú pozemnou dopravou.“

Z rýchleho presunu bez zbytočného čakania mal radosť aj samotný Peter Sagan. „Som rád, že cestujeme hneď po etape, nebudeme mať aspoň rozbitý celý deň. Každopádne, tohtoročná Tour je zaujímavá aj z toho pohľadu, že je vôbec prvá, počas ktorej zažijem až tri voľné dni,“ povedal v nedeľu večer slovenský cyklista, ktorému na dánskych cestách ruže nekvitli. Po upršanej časovke absolvoval veternú etapu, po ktorej si vymenil názory s Jakobsenom a po záverečnej etape mu pre zmenu zvýšil tlak arogantný Wout van Aert.

Saganove výsledky v Dánsku:

1. etapa: 140. miesto
2. etapa: 6. miesto
3. etapa: 4 miesto