Sagan dorazil do cieľa za víťazným jazdcom tímu Astana Omarom Frailem na štvrotm mieste len s 12 sekundovou stratou. Po preťatí cieľovej pásky zastavil tesne pri ňom. Zatiaľ čo k Frailemu prišlo na pomoc a zároveň pogratulovať niekoľko ľudí z tímu, pri Tourminátorovi bol len jeho manažér a zároveň asistent v jednej osobe Gabriele Uboldi, ktorý však stál so založenými rukami a čakal, čo sa bude diať.

Sagan sa nestratil ani v náročnom stúpaní: Svojím výkonom milo prekvapil a navýšil náskok v bitke o zelený dres!

Dehydrovaný Sagan potreboval po náročnej etape ihneď tekutiny, avšak tie nie a nie prísť. Vysílený Peter po 118 kilometroch na bicykli pozbieral zvyšky síl a začal kričať: „Maroš, Maroš!“ Člen tímu, ktorý má na starosti jeho pitný režim, Sagana v cieli nenašiel a tak rodák so Žiliny ho musel zháňať vykrikovaním jeho mena.

Trojnásobný majster sveta od sucha v ústach sa začal zadúšať kašľom. Našťastie Maroš Hlad si ich napokon všimol. Pribehol, majiteľovi zeleného dresu dal vytúženú fľašu vody. Líder bodovacej šúťaže ich nakoniec doplnil a pobral sa robiť rozhovory a na slávnostný ceremoniál.

Dramatické okamihy Sagana po dojazde do cieľa si môžete pozrieť TU!

"Stráviť celý deň v čelnej skupine bolo pre mňa trošku nudné, pretože som si myslel, že v závere ma aj tak utrhnú. Bol to pre mňa naozaj dlhý deň. Posledných 5 km som sa však opäť začal sústrediť, chcel som sa chopiť šance a trochu sa vytrápiť. Zostal som v prvej skupine a ešte som mal našetrenú nejakú energiu, takže keď sme zdolali stúpanie chcel som sa ešte dostať na úplnú špicu. Som rád že nohy šli dobre, ale víťazstvo je víťazstvo," uviedol Sagana na facebookovom profile.

FOTO Zábery ktoré vám televízie neukážu. Po heroickom výkone Saganove brutálne muky v cieli. TOTO sa nemalo stať

Mohlo by vás zaujímať: 

Sagan sa nestratil ani v náročnom stúpaní: Svojím výkonom milo prekvapil a navýšil náskok v bitke o zelený dres!

FOTO Spájali ju so Saganom a teraz? Vulgárne vyhrážky od fanúšikov!

FOTO Z rozchodu Sagana si strieľa internet: Tieto podarené vtipy vám urobia skvelý deň!