To, že ide o jedinečný stroj určený špeciálne pre trojnásobného majstra sveta, nemusíme pripomínať. Jeho konštrukcia je navrhnutá presne na mieru Sagana a dokonca aj detaily sú premakané tak, aby mu mašina sedela ako uliata. Ide o špecializovaný bicykel z druhej kolekcie Sagan Tour de France.

FOTO Organizátori Tour de France to rozbalili vo veľkom: Erotika v priamom prenose. Aj Sagana muselo vykotiť z bicykla!

Prvá verzia prišla na svet na začiatku roka a náš jazdec s týmto strojom vyhral preteky Paris-Roubaix. Nielen mechanické vlastnosti spĺňajú Petrove požiadavky, ale aj dizajnové prvky sú naladené do jeho mentality. 

Pred etapou prešiel Saganov bicykel kontrolou.
Pred etapou prešiel Saganov bicykel kontrolou.
Zdroj: Martin Domok

Zaujímavou je aj farba, ktorá sa od zlatého odtieňu mení na tyrkysovú, čiže ho bude v pelotóne dobre vidieť. V prednej časti sú viditeľné tri trblietky, ktoré poukazujú na tri tituly majstra sveta v rade. Na boku sú tri mestá: Richmond, Doha a Bergen. Čiže miesta, kde sa Peter stal majstrom sveta. 

Saganovu mašinu si môžete pozrieť TU!

Spoločnosť Specialized si dala záležať na kostre bicykla, ktorá je extrémne ľahká. Sagan však bude mať k dispozícii niekoľko kusov svojich tátošov, každý je vhodný na iný typ trate. "Je to druhá verzia tohto bicykla a spolupráca s Petrom je skvelá," priznal špecialista na bicykle Erik Nohlin. 

"Nielen parametre stroja sú fantastické, ale dosiahli sme skvelú prácu aj pri farebnej konštelácii. Petrovi sa bicykel veľmi páči," dodal dizajnér bicyklov. Podobný kúsok sa bude dať zohnať aj v predaji, pretože ide o kolekciu Sagana, no očakáva sa, že sa vypredá extrémne rýchlo.

Mohlo by vás zaujímať:

Obrovský škandál na Tour de France, ktorý sa len tak nevidí: Francúzi zarobia na novinároch veľké penaize!

Sagan sa pred Tour de France vrátil k incidentu s Cavendishom: No mohol TOTO povedať?

FOTO Sagan sa opäť predviedol a fanúšikovia omdlievali. Frooma radšej vypískali!

Exkluzívne materiály priamo z Tour de France sme vám prinášali vďaka automobilke Škoda. Na najslávnejších pretekoch sveta sme jazdili s autom Škoda Kodiaq.
Exkluzívne materiály priamo z Tour de France sme vám prinášali vďaka automobilke Škoda. Na najslávnejších pretekoch sveta sme jazdili s autom Škoda Kodiaq.
Zdroj: Martin Domok