Na štart štvrtkovej 160-kilometrovej etapy, ktorá viedla z mestečka Saint-Paul-Trois-Châteaux do Nimes, sa slovenský cyklista pre pretrvávajúce zranenie kolena už nepostavil. Napriek osudnému rozhodnutiu to v dejisku Tour definitívne nezabalil a v autobuse nemeckého tímu Bora-Hansgrohe si ju odsledoval na televíznej obrazovke až do samého konca. „Skončil som, no triumf Nilsa Pollitta ma neuveriteľne hreje pri srdci. Netreba plakať nad mojim koncom, radujme sa z jeho premiérového víťazstva na týchto prestížnych pretekoch,“ povedal Sagan bezprostredne po tom, ako sa so svojím nemeckým kolegom zvítali pri hoteli a istú chvíľu zostali vo vrúcnom objatí.

Následne nabrali veci rýchly spád. Pri krívajúcom Saganovi sa okrem jeho mediálneho manažéra Gabrieleho Ubodliho objavil aj športový manažér Giovanni Lombardi, ktorý má na starosti najmä prestupy a sponzorské zmluvy trojnásobnému majstra sveta. Prehodili spolu pár slov, Peter zamával tímovým kolegom na rozlúčku, poprial im veľa šťastia, aby následne nasadol do auta a so spomínanou dvojicou odišiel domov do Monaka.

Hoci jeho zranenie vyzerá vážnejšie, ako sa ešte pred pár dňami zdalo, Sagan ukončil svoje pôsobenie na TdF aj z toho dôvodu, že na blížiacej sa olympiáde v Tokiu chce byť stopercentne fit. Okrem toho ho koncom septembra čakajú majstrovstvá sveta v Belgicku. Na oboch spomínaných podujatiach však bude reprezentovať Slovensko, a tak je na mieste otázka, či tohtoročná Tour de France nebola jeho labutia pieseň vo farbách Bory. Odpoveď naň určite dajú už najbližšie dni. 

Dojímavé zábery odchodu Sagana z Tour de France si pozrite vo FOTOGALÉRII!