Slovák Peter Sagan (Bora-Hansgrohe) v náročnej etape sa spočiatku držal v hlavnej skupine favoritov, neskôr z nej logicky vycúval a v zjazde z druhého kopca Col de Val Louron Azet ho dokonca postihol aj pád. Sagan prišiel do cieľa na 134. mieste so stratou 26:29 min.

FOTO zničeného a zakrvaveného Petra Sagana po ťažkom páde nájdete TU!

Kolumbijčan Nairo Quintana z tímu Movistar sa stal víťazom 17. etapy, ktorá mala prívlastok kráľovská pyrenejská a zároveň so 65 km bola najkratšia v modernej histórii cestnej cyklistiky. Pretekári absolvovali 65 km z Bagnéres-de-Luchon na vrchol stúpania Col du Portet vo výške 2215 m, čo bol vôbec najvyšší bod na tohtoročnej Tour de France. Quintana zvíťazil s náskokom 28 sekúnd pred Írom Danielom Martinom (UAE Team Emirates) a 47 sekúnd pred Britom Geraintom Thomason (Sky). Líder celkového poradia Thomas zvýšil svoj náskok na čele pred Holanďanom Tomom Dumoulinom na 1:59 min, tretí Brit Christopher Froome, ktorého záver etapy nezastihol v optimálnej forme, za tímovým kolegom zaostáva už o 2:31 min.

Mohlo by vás zaujímať:

FOTO Pikantné zábery Sagana v sprche: Peter, veď vyzeráš ako z erotického trháku!

TIETO FOTO pred Tour de France nechcel vidieť žiadny Slovák: Saganove víťazstvá v ohrození!

Sagan sa pred Tour de France vrátil k incidentu s Cavendishom: No mohol TOTO povedať?