Mouilleron-Saint-Germain je malá dedinka, ktorá bude hostiť Tour de France prvýkrát. Malebnú obec preslávili dvaja ľudia Georges Clemenceau a Jean de Lattre de Tassigny. Prvý zohral veľkú úlohu ako tvorca Versaillskej zmluvy na Parížskej mierovej konferencii v roku 1919 a druhý bol úspešným veliteľom francúzskych vojsk počas druhej svetovej vojny.

Jazdci sa budú pohybovať obklopení poľnohospodárskou krajinou najprv severozápadne a potom sa ich cesta zvrtne na juhovýchod. Po kilometrovom stúpaní s prevýšením 3,9% na Côte de Pouzauges čaká cyklistov vrchárska prémia. Po 132 kilometroch je pripravená šprintérska prémia. Na trase sa nachádza niekoľko malých prevýšení. I keď sa môže zdať, že cieľ je na rovinke, tak zdanie môže klamať. 2,4 kilometra pred cieľom cyklisti nabehnú na 200 metrov dlhé stúpanie s prevýšením 4%. Rovnako aj pred cieľom je pripravené 800-metrové stúpanie (2%).

Do mestečka La Roche-sur-Yon pravidelne prichádzal pelotón v 30. rokoch 20. storočia. Jazdci by mali do neho doraziť približne o 17:35, po tom ako o 13:20 nasadnú na bicykel.

Mohlo by vás zaujímať:

TIETO FOTO pred Tour de France nechcel vidieť žiadny Slovák: Saganove víťazstvá v ohrození!

FOTO Tieto prsia zatienia aj Sagana: Slovenská sexi cyklistka opäť vysadla na bicykel!

Sagan sa pred Tour de France vrátil k incidentu s Cavendishom: No mohol TOTO povedať?