Oholené nohy skrátka patria k cyklistike už roky. V tomto smere nie je ani tohtoročná Tour de France, kde tie najväčšie hviezdy vyrážajú na súťažné kilometre s hladkou pokožkou. “Má to hlavne praktické dôvody! Keď človek chodí na masáže, tak to má masér jednoduchšie. Ďalšia vec, je to aj z hľadiska pádov. V cyklistike sa stáva, že sa často padá, vznikajú oškreniny a tie sa potom jednoduchšie hoja,” popisuje dôvody, prečo si cyklisti holia nohy, Slovák Peter Velits. 

Okrem praktických dôvodov netreba zabúdať ani na tie estetické, ktoré potešia najmä ženskú časť publika Tour de France. “Keď pozeráte Tour de France a sú tam upotení cyklisti s chlpatými nohami, vyzerá to úplne inak, ako keď tam majú vyrysované svaly a oholené nohy,” myslí si bývalý cyklista Ján Svorada.

Oholené nohy cyklistov na Tour de France nikto nekontroluje. To, ako často sa pretekári počas Tour venujú depilácii je inidividuálna záležitosť, rozdielny je tiež spôsob, akým sa nežiaduceho ochlpenia zbaviť. “U mňa to nebolo tak, že by som sa na holenie vyslovene tešil a že by to bola najlepšia polhodina večera. Každý mal inú metódu. Ja som si vzal žiletku, niektorí používali aj vosk, iní zase iba strojček,” spomína Peter Velits.