Na Tirreno-Adriatico dosiahol Sagan jediný výraznejší výsledok v 3. etape, keď skončil druhý. „Zotavenie po chorobe bolo pomalšie, než sa očakávalo,“ hovoril Sagan po poslednej etape s tým, že sa chce zamerať na Miláno-San Remo. Tam napokon počas posledného víkendu skončil štvrtý.

„Dnes som sa cítil celkom dobre, síce nie ako v mojej zvyčajnej forme, ale lepšie ako v predchádzajúcich týždňoch. Finále tohtoročného Milano-Sanremo sa odohralo tak, ako som očakával. Veľká skupina sa dostala na začiatok Poggia, kde sa potom šlo veľmi rýchlo a ku tomu sa pridalo viacero útokov. Vedel som, že tam musím byť, takže som tam naskočil a chytal dôležité nástupy. Rozdelili sme pelotón a na vrchole Poggia sme boli asi desaťčlenná skupina. Pelotón nás už nedokázal doskočiť, takže to bol veľmi redukovaný špurt. Povedal by som, že to bolo zvláštne, veľmi pomalé a posledné útoky sa začali dosť neskoro. V závere som bol trochu zavretý a keď som našiel doatatok priestoru na špurt, tak už to nestačilo. Veľká vďaka patrí všetkým mojim kolegom z BORA-hansgrohe za ich skvelú prácu a samozrejme blahoželám Alaphilippovi k jeho víťazstvu,“ hodnotil Sagan preteky na sociálnej sieti.

Pred štartom si však slovenský cyklista musel vypočuť nečakané slová od úhlavného rivala, ktoré ho určite nepotešia. Pozrite sa v 

Môže vás zaujímať:

Šokujúce FOTO najväčšieho frajera na svete: Saganove gesto po ťažkých pretekoch nemá obdoby!

FOTO Petra Sagana si po dojazde podali komisári: Nečakané problémy s políciou v cieli!

FOTO VIDEO Saganovi ležalo Miláno pri nohách: Fanúšikovia sa s ním fotili ešte tri minúty pred štartom!

EXKLUZÍVNE FOTO Sagan všetkých šokoval obrovským prekvapením: Rytmus pukne závisťou!