POZRITE SI HROZIVÉ ZÁBERY Z PÁDU JAKOBSENA

Pri nehode prišiel holandský cyklista o všetky zuby s výnimkou jedného. V súčasnosti je rád, že vôbec prežil. Pred mesiacom Jakobsen podstúpil rekonštrukciu tváre, pri ktorej mu lekári odobrali časť kosti z panvy, aby s jej pomocou spevnili rozbitú čeľusť. Zákrok podľa všetkého dopadol úspešne, ale mladý jazdec mal v tvári až neuveriteľných 130 stehov.

Tie už mu lekári pred niekoľkými dňami vybrali.  „Štyri týždne po rekonštrukcii hornej a dolnej čeľuste prišiel čas na vybratie stehov. Proces hojenia postupuje dobre,“ uviedol dvadsaťštyriročný Jakobsen na sociálnych sieťach.

Keď bude kosť stabilná, pôjde Fabio na ďalší zákrok. Chirurgovia mu vsadia do čeľuste implantáty, aby mohol dostať nový chrup. „Transplantované kosť teraz musí v najbližších mesiacoch zosilniť a spevniť. Ďalšia operácia je naplánovaná na rok 2021,“ dodal.

Ešte predtým by sa však jazdec tímu Deceuninck-QuickStep opäť mohol posadiť na bicykel, aj keď nie je isté, či sa ešte vráti k profesionálnej cyklistike. „Za pár týždňov by som mohol mať panvu silnú ako predtým. A od tej doby by som mohol pomaly začať zase s tréningom na bicykli!“ napísal Jakobsen odhodlane.

Majstra Holandska z minulého roka natlačil 5. augusta v Poľsku do bariéry jeho krajan Dylan Groenewegen. Člen tímu Jumbo-Vismo má odvtedy zastavenú činnosť a Medzinárodná cyklistická únia s ním vedie disciplinárne konanie. Údajne mu hrozí trest až na 9 mesiacov.