Koľko berie Sagan v porovnaní so slovenskými tenistami, si pozrite TU!

Viac ako jednu štvrtinu z rozpočtu Tour de France, ktorý je vyčlenený na prémie pre cyklistov, zoberie celkový víťaz. Aj v roku 2019 to bude rovnako ako vlani. Šampión Geraint Thomas si prilepšil o 500 000 eur. Dohromady je pre pretekárov, ktorí na Tour bojujú o žltý dres vyčlenených 1 128 800 eur.

V porovnaní s inými vo svete populárnymi športami je táto cifra iba smutným konštatovaním. Napríklad víťazi tohtoročného French Open, Rafael Nadal a Ashleigh Bartyová zinkasovali každý po 2,2 milióna eur. Veľký rozdiel je aj v tom, v koho vrecku prémie skončia. Odmeny na Tour de France sa spravidla delia medzi členov tímu, ktorí majú veľkú zásluhu na tom, že bol jednotlivec úspešný.

Anketa
Získa Peter Sagan na 106. ročníku Tour de France siedmy zelený dres pre víťaza v bodovacej súťaži?
  • 96%
  • 4%

V prípade, že sa Slovákovi Petrovi Saganovi podarí po záverečnej etape Tour opäť navliecť do zeleného dresu, prilepší si asi o 25 000 eur. Za trojtýždňové snaženie a viac ako tisíc prejdených kilometrov je táto suma v porovnaní s týždňovým zárobkom Marka Hamšíka v čínskom klube Talien Ifang astronomicky rozdielna. Futbalový reprezentant Slovenska zarába týždenne okolo 200 000 eur.

Pokračovanie článku na ďalšej stránke: