Okrem trojice hviezdnych cyklistov sa mal pod Tatrami predstaviť aj víťaz jednej etapy tohtoročnej Tour de France Thibaut Pinot. “Francúzsky cyklista a víťaz etapy na slávnom Tourmalete, ukončil tothoročnú sezónu. Vyhlásil, že sa po Tour de France cíti byť unavený. Štartové číslo jeden na pretekoch bude mať aktuálny majster Európy a líder tímu Quick – Step Talian Elia Viviani,” povedal športový riaditeľ pretekov Ľudovít Lučanič. Medzi tímami, ktoré sa na tohtoročných etapových pretekoch predstavia, nebude chýbať ani Bora Hansgrohe v zostave so Slovákmi Jurajom Saganom a Erikom Baškom. Najväčšou hviezdou nemeckého tímu bude štvrtý na tohtoročnej Tour de France Emanuel Buchmann.

Trasa 63. ročníka, ktorý odštartuje 18. a skončí sa 21. septembra, je stavaná skôr pre klasikárov či šprintérov. Tento rok sa bude v konečnom účtovaní bojovať iba o štyri dresy. Celkový rozpočet na organizáciu pretekov sa oproti minulému roku zvýšil. ”Keď to zrátame všetko dohromady, tak je to v porovnaní s minulým rokom viac približne o desať až pätnásť percent. Pred rokom nás to stálo okolo 500 000 eur,” povedal generálny riaditeľ pretekov Peter Privara.

Sagan možno o rok

Slovenskí fanúšikovia si na pretekoch Okolo Slovenska ani tento rok neužijú najväčšiu hviezdu svetového pelotónu Petra Sagana. Ten dal v príprave pred majstrovstvami sveta v Anglicku prednosť iným pretekom. “Peter Sagan zvažoval účasť na našich pretekoch. Pred majstrovstvami sveta chce mať však pokoj na prípravu a na Slovensku by bol okolo neho obrovský chaoz. V Anglicku má šancu vyhrať, jeho účasť na Okolo Slovenska bude reálnejšia o rok, keď bude profil trate na svetovom šampionáte vo Švajčiarsku enormne ťažký,” dodal Ľudovít Lučanič.

Koľko zarobia cyklisti na Okolo Slovenska?

Odmeny pre najlepších:

Prémie spolu: 32 790 eur

Celkový víťaz: 3 500 eur

Víťaz etapy: 1 500 eur