Aktuálna kampaň mobilného operátora Telekom je poslednou, v ktorej uvidíme Petra Sagana. "Dohodli sme sa, že po troch rokoch veľmi intenzívnej spolupráce nastal čas na zmenu," informoval nás hovorca firmy Peter Kimijan. Plačúce dieťa z reklamy znejúce v pozadí predstavuje jeho syna Marlona a rodinné povinnosti. Tie si plní cyklista vo svojom novom domove v Monaku. Už druhý rok nie je jeho reklamným partnerom ani automobilka Citroën. Tá sponzoruje už len mládežnícky cyklistický tím Peter Sagan Academy. Poslednou slovenskou firmou pri Saganovom mene je Sunroot. Túto spoločnosť vlastnia jeho svokrovci, a tak im Peter robí reklamu bez nároku na honorár.

Cyklistika dostala ďalšiu ranu: Jedna z najväčších hviezd brala zakázané látky!

Vlastná kolekcia: Cyklista
propaguje aj svoju kolekciu oblečenia.
Vlastná kolekcia: Cyklista propaguje aj svoju kolekciu oblečenia.
Zdroj: twitter espn bike

VIDEO Sagan šokoval novinára, potom prišlo ďalšie prekvapenie: Peťo, toto nečakal nikto!

Bez mobilného operátora a výrobcu áut prišiel ročne o stovky tisíc eur, no rozhodne nemusí smútiť. Od minulého roka je hlavnou tvárou americkej firmy 100%, ktorá vyrába slnečné a ochranné okuliare. Na globálnom trhu sa točia omnoho väčšie peniaze. "Výšku kontraktu ovplyvňuje veľa faktorov. Napríklad, či ide o exkluzívnu zmluvu a musí pre ňu odmietnuť iné firmy. Taktiež záleží na tom, o aké trhy ide – či len Európu, Ameriku, alebo celý svet. Ďalším faktorom je dĺžka kontraktu," vysvetľoval pre Plus JEDEN DEŇ šéf reklamnej agentúry Respect App Róbert Slovák. "Predpokladám, že sa v tomto prípade bavíme o státisícoch eur, no tipujem, že suma za ročný kontrakt nepresiahne milión eur," doplnil expert.

Okuliare značky 100 %: Najnovším sponzorom Sagana je výrobca okuliarov.
Okuliare značky 100 %: Najnovším sponzorom Sagana je výrobca okuliarov.
Zdroj: archív

Najskôr stretnutie s pápežom, teraz toto. Saganova mama otvorene prehovorila o podmienkach v domove

Druhým významným sponzorom najpopulárnejšieho cyklistu planéty je spoločnosť Osmo Nutrition, ktorá vyrába výživové doplnky so zameraním na hydratáciu. Sagan využíva ich služby už šiestu sezónu. Keď mali v roku 2015 existenčné problémy, zásobil sa dopredu a podľa webu bicycleretailer.com dokonca uvažoval o odkúpení firmy. Napokon sa pozviechala a Sagan nie je ich akcionárom. Podpísali s ním však trojročný kontrakt a okrem bezplatnej zásoby produktmi si pravdepodobne užíva aj finančné benefity spolupráce.
Slovenský Tourminátor sa tiež objavuje v reklamných spotoch spoločností Bora (kuchynské systémy) aj Hansgrohe (sanita). To je však súčasťou jeho astronomického 6-miliónového platu, ktorý pred dvoma rokmi vyzdradil bývalý zamestnávateľ Oleg Tiňkov. Podľa viacerých zdrojov ho čiastočne hradí aj americký výrobca bicyklov Specialized. Aj v tomto prípade je Peter ich chlapcom z plagáta.

Saganom si otvoríte pivo

 Minulý rok spustil Peter Sagan aj novú webstránku. Na rozdiel od minulosti je už čisto v angličtine. Okrem správ o cyklistovi tam nájdete aj obchod pre fanúšikov s jeho vlastnou značkou oblečenia. V ponuke sú tričká, mikiny, šortky, ale aj štýlové otvárače na pivo. Firma, ktorá ich vyrába a dováža, sídli v Taliansku.

FOTO Sagan pred talianskou klasikou šokoval fanúšikov zmenou: Peťa by ste na ulici ani nespoznali!

Saganom si otvoríte pivo
Saganom si otvoríte pivo
Zdroj: archív