Švajčiarska cyklistka Marlen Reusserová získala na ME v talianskom Trente zlato vo štvrtkovej časovke elite žien. Na 22,4 km trati za ňou o 19 sekúnd zaostala Holanďanka Ellen van Dijková, bronzovú medailu vybojovala exmajsterka sveta Nemka Lisa Brennauerová (+1:02). Slovenka Tereza Medveďová skončila so stratou 6:16 min na poslednom klasifikovanom 33. mieste.

V časovke žien do 23 rokov obsadila Nora Jenčušová 18. miesto, keď za víťaznou domácou pretekárkou Vittoriou Guazziniovou zaostala o 2:36 minúty. Guazziniová triumfovala s náskokom 39 sekúnd pred nemeckou favoritkou Hannah Ludwigovou, tretia skončila ďalšia Talianka Elena Pirroneová.

"Prvá polovica časovky bola na moje pomery dosť slabá, o čom hovorí aj priemerná rýchlosť. Tá mala byť v prvej polovici lepšia ako v druhej a u mňa to bolo naopak. Po obrátke som sa konečne rozbehla. Práve tam ma dobehla Ruska Novolodská. S tým som trochu počítala, pretože je to dobrá baba. Cestou späť sa mi darilo držať s ňou kontakt. Potešili ma moje prejazdy technickými úsekmi, v ktorých som sa podľa mňa posunula. Išla som to, na čo momentálne mám, až na tú prvú polovicu. Cítim, že mi treba ešte rok-dva, aby som mohla konkurovať ostatným. Predsa len, štyri roky sú dosť veľké rozhranie," uviedla Jenčušová pre špecializovaný portál cycling-info.sk.

cestná cyklistika - ME

časovka žien do 23 rokov (22,4 km): 1. Vittoria Guazziniová (Tal.) 29:02,08 min, 2. Hannah Ludwigová (Nem.) +39 s, 3. Elena Pirroneová (Tal.) +46, ..., 18. Nora JENČUŠOVÁ (SR) +2:36 min

časovka elite žien (22,4 km): 1. Marlen Reusserová (Švaj.) 27:12,95 min, 2. Ellen van Dijková (Hol.) +19 s, 3. Lisa Brennauerová (Nem.) +1:02 min, ..., 33. Tereza MEDVEĎOVÁ (SR) +6:16