Slovinec má so svojim súčasným zamestnávateľom podpísaný jeden z najdlhších kontraktov v histórii cyklistiky. S tímom UAE sa len nedávno dohodol na zmluve na ďalších šesť sezón, a teda do konca roku 2027. Výška jeho platu nie je verejná, ale má sa pohybovať na úrovni 6 miliónov eur ročne.

Avšak nie len z tohto dôvodu je prestup Pogačara viac než nereálny. Ak by mal totiž Ineos zaplatiť slovinskému cyklistovi 18 miliónov ročne, znamenalo by to, že by britský tím naňho minie značnú časť z celého rozpočtu. A najmä z týchto dôvodov sa hovorí, že ide o vymyslenú informáciu, čo potvrdil aj samotný Pogačar priamo novinárovi portálu Cyclingnews Stephenovi Farrandovi: „Čistý výmysel,“ povedal mu na rovinu.

Tadej Pogačar má za sebou mimoriadne úspešnú sezónu, v ktorej sa mu podarilo nielen obhájiť titul na Tour de France, ale vyhral aj dva monumenty Okolo Lombardie a Liège-Bastogne-Liège či kratšie etapové preteky UAE Tour a Tirreno-Adriatico. Celkovo v tomto roku absolvoval 79 pretekárskych dní, tešil sa z trinástich triumfov až 33-krát stál na stupňoch víťazov.