POZRITE SI AROGANTNÚ REAKCIU VAN AERTA NA SAGANA v galérii TU

Za cieľovou páskou sa ešte ani poriadne neocitli a slovenský cyklista si schytal riadnu slovnú nakladačku. "F*ck you," kričal na Sagana belgický cyklista Wout Van Aert za cieľovou páskou. Peter Sagan bol šokovaný a tak len v angličtine zmätene odpovedal: "Ja?" 

Hnev van Aerta by sa dal doslova krájať, o čom svedčili aj jeho okamžité reklamácie záverečného boja so Saganom rozhodcom. Okrem hrubej urážky poslal Saganovi aj pozdrav v podobe vztýčeného prostredného prstu.

"Bol som taký šokovaný a nahnevaný, že som použil veľmi nepekné slovo a potom som sa mu snažil povedať, že takto sa to nerobí a nepáči sa mi, čo spravil. Jediné čo sa vrátilo, boli ostré slová, takže bolo ťažké viesť konverzáciu," vyjadril sa po incidente van Aert pre cyclingnews. Belgičan si myslí, že Sagan kruto porušil pravidlá: "Nebolo tam miesto a ak použijete lakte, aby ste si ho vytvorili, je to proti pravidlám."

Peter Sagan sa však nevzdáva. Hlavu nevešia, práve naopak! "Dnes som bol rýchly a v špurte som sa snažil prejsť na pravú stranu. Jedného pretekára som obišiel ľahko, ale potom sa to poriadne zúžilo. Musel som sa posunúť, aby som sa vyhol bariéram a ako výsledok ma preradili. To ma stálo veľa bodov, ale ešte som nevzdal boj o zelený dres," uviedol Sagan na oficiálnej stránke svojho tímu.

POZRITE SA, ZAČO SAGANA DISKVALIFIKOVALI, V GALÉRII TU