„Na trati bojujete proti všetkým ale v reálnom živote to tak nemusí byť, nie?“ rozhovoril sa Sagan počas pretekov Vuelta San Juan v Argentíne, keď sa ho spýtali, aký ma vzťah s rivalom Fernandom Gaviriom. Ten ho paradoxne v tejto etape odsunul na druhé miesto.

Napriek tomu sú obaja za dobré. „ Samozrejme, že sme kamaráti. Prvýkrát som sa rozprával s Fernandom pred dvomi rokmi a stali sme sa priateľmi nielen v cyklistickom svete, ale aj mimo neho. Obaja žijeme v Monaku a som rád, keď sa môžeme spolu navečerať alebo si vypiť,“ prezradil Sagan pre cyclingnews.com.

Častejšie však vidíme, že šprintéri sú skôr nepriateľmi. Kontroverzný Marc Cavendish nemá v pelotóne možno žiadneho priateľa. A po Tour de France 2017 sa určite nekamaráti ani so slovenským cyklistom. Medzi Gaviriou a Saganom však funguje iná chémia, ktorá niekedy vyúsťujú do spolupráce počas pretekov.

A ako to medzi kamarátmi-špotovcami býva, tak aj u tejto dvojice hrajú nemalú úlohu „podpichovačky“, „hecovačky“ či stávky. „Pred Tour de France sme sa dohodli, že za každú etapu, ktorú vyhrá, mi musí kúpiť fľašu šampanského Dom Perignon. Ak vyhrám ja, tak kúpim ja jemu,“ odhalil Sagan, ktorý nakoniec kupoval tri fľaše a Fernando dve. Čo sa s nimi stalo? „Samozrejme, že sme ho vypili, veď šampanské je na to. Niečo sme vypili u neho v Kolumbii a niečo mam pre neho pripravené, keď sa vráti do Monaka.“

Oboch nespája len spoločné bývanie v daňovom raji, večere či posedenia pri poháriku, ale aj cyklistický agent Giovanni Lombardi. Sagan na jeseň s priateľmi dokonca dovolenkoval u Gaviriu v Kolumbii a tak teraz čakáme, kedy pozve trojnásobný majster sveta svojho kamaráta na Slovensko.

Mohlo by vás zaujímať: 

EXKLUZÍVNE FOTO Neuveriteľné, pri čom sme nachytali Shiffrinovú: Mikaela, takto blufuješ? 

VIDEO V Ronaldovom vzťahu to škrípe! Kým Georgine umieral otec, on si vypisoval s nahou modelkou 

Fanúšikovia nechápali. Shiffrinová vytiahla na súperky tajnú zbraň: Toto ste ešte nikdy nevideli!