Slovenský cyklista Peter Sagan sa vo výsledkovej listine záverečnej etapy pretekov objavil na 99. pozícii, celkovo skončil 55. V bodovacej súťaži trojnásobný majster sveta klesol na 3. miesto, keď ho predbehol Danny van Poppel, ktorý zbieral body na prémiách v hlavnom úniku. Víťazom bodovacej súťaže sa stal Novozélanďan Patrick Bevin z CCC Team, ktorý nastúpil do etapy ako líder, ale po ťažkom páde v predchádzajúcom priebehu nemal šancu bojovať o celkové prvenstvo. Slovenský jazdec Bora-hansgrohe ale splnil na podujatí svoj cieľ, keď sa mu podarilo vyhrať jednu etapu a na stupňoch víťazov sa objavil ešte dvakrát.

Na druhom mieste v etape finišoval Holanďan Woutet Poels (Team Sky), ktorý s Impeyom takmer na cieľovej páske dostihli Porteho. V celkovom hodnotení vyhral Impey pred Portem o 13 sekúnd. "Sú to ťažké preteky s jedným náročným cieľovým stúpaním. Moji noví kolegovia dnes pracovali perfektne počas celého dňa a na jeho konci mi vytvorili potrebnú pozíciu. Vyhrať šiesty raz na tomto kopci je skvelé, ale zároveň musím pochváliť aj Daryla Impeyho. Vždy je dobré, keď odštartujete nový ročník takýmto etapovým triumfom, a najmä, keď prestúpite do nového tímu. Teraz sa budem sústrediť na to, aby som vyhrával aj na ďalších podujatiach," citoval špecializovaný portál cycling-info.sk slová Porteho. "Pred etapou som cítil tlak, ale veľmi mi pomohli moji spolujazdci. Na cieľovom kopci som sa cítil sviežo a úžasnú prácu tu odviedol Lucas Hamilton, ktorý mi ušetril množstvo energie. Som veľmi, veľmi šťastný. Výhru venujem Matthewovi Haymanovi, ktorý dnes končí kariéru, a ktorý bol mojím perfektným kolegom," uviedol Impey.

Výsledky 6. etapy pretekov Santos Tour Down Under, McLaren Vale - Willunga Hill (151,5 km):
1. Richie Porte (Aust./Trek-Segafredo) 3:30:14, 2. Wouter Poels (Hol./Team Sky), 3. Daryl Impey (JAR/Mitchelton-SCOTT) obaja čas ako víťaz, 4. Rohan Dennis (Aust./Bahrain Merida Pro Cycling Team) +3 s, 5. Luis Leon Sanchez (Šp./Astana Pro Team) +6, 6. Christopher Hamilton (Aust./Team Sunweb) +10, ... 99. Peter SAGAN (SR/Bora-hansgrohe) +9:41 min.

Celkové poradie:
1. Impey 20:30:42, 2. Porte +13, 3. Poels +17, 4. Sanchez +19, 5. Dennis +26, 6. Hamilton +33, ... 55. P. SAGAN +10:16

Bodovacia súťaž:
1. Patrick Bevin (N.Zél./CCC Team) 56 bodov, 2. Danny Van Poppel (Hol./Team Jumbo Visma) 54, 3. P. SAGAN 50

Mohlo by vás zaujímať:

FOTO Nafotila akty a valcuje na Australian Open: Tenistka z Trnavy k tomu zbalila exmilenca Cibulkovej

FOTO Gáboríkova žena v erotickej spordnej bielizni: Z týchto záberov vám bude horúco!

FOTO Veľké odhalenie najsexi tenistky sveta: Takúto hrôzu pod sukňou ste nečakali!