Sagan zaskočil celý svet, chystá sa za samotným pápežom: Žiada od neho veľkú vec

Talianske noviny La Gazzetta dello Sport prišli s informáciou, že Sagan 24. januára plánuje s rodinkou výlet do Vatikánu. Tam by mal Marlona pokrstiť samotný pápež František. Sagan má pre Svätého Otca pripravený dar v podobe bicykla, ktorý budú zdobiť pápežský erb, logo Vatikánu a argentínska vlajka spolu s menom „Francesco“. Mnohí Slováci však inak populárnemu "Tourminátorovi" tento krok vyčítajú.

Sagan pod paľbou Slovákov, naložil mu aj Golonka: Tieto slová hovoria za všetko!

Sagan pod paľbou Slovákov, naložil mu aj Golonka: Tieto slová hovoria za všetko!

„Uznávam ho ako športovca, ale obyčajné veľké osobnosti sú skromné, nedokazujú si sebe aj iným svoje ego. Ak by existovali schody do neba, šiel by aj tam, aby dokázal, že si to môže dovoliť. Svetská sláva, poľná tráva,“ zhodnotila čitateľka Šport24.sk. Marta. „Veriaci človek sa netlačí do popredia. Čo robí Sagan, je o svetských hviezdnych manieroch, nie o viere,“ napísala Lenka.

Nájdu sa však aj takí, ktorí Sagana pred negatívnymi komentármi bránia. „Peťo je taká hviezda, že si môže dovoliť aj maniere! Je stále normálny a neprší mu do nosa,“ napísala čitateľka Alžbeta.  „Je pekné, že Peter netají svoje postoje. Nech malého vychováva aspoň tak, ako jeho vychovali vlastní rodičia,“ znie ďalší komentár.

Sagan pod paľbou kritiky Slovákov. Za toto si ho poriadne podali: Nenormálne, hviezdne maniere...

Krstiny Saganovcov u pápeža Františka vo Vatikáne vyvolali rozruch nielen medzi fanúšikmi, ale aj medzi športovcami. Zisťovali sme, čo hovoria na zaujímavý krok nášho cyklistu.

Našu hokejovú legendu Jozefa Golonku zaskočil. „Neviem, či je to vhodné. Pokrstiť syna mohol aj na Slovensku, však je Slovák. Máme tu dosť farárov. A potom, prosím vás, načo bude pápežovi bicykel? Aj tak ho odložia do pivnice alebo niekam inam. Keby mu daroval dres víťaza Tour de France, to je iná vec. Neviem, z čej hlavy toto bolo, či z manželkinej, alebo jeho manažérov, ktorí chcú zviditeľniť firmu,“ povedal Golonka na margo krstu Saganovho syna Marlona a dodal: "Dostať sa k pápežovi, to je ako k anglickej kráľovnej, ba ešte ťažšie. Ja ako veriaci by som bol rád, keby som mu mohol podať a pobozkať ruku. Neumýval by som si ju dva týždne," zakončil svojsky Golonka.

Sagan prehovoril o prvých pretekoch roka a zaskočil fanúšikov: TIETO slová od Peťa určite nečakali

Naša dvojnásobná strieborná olympijská medailistka Zuzana Štefečeková má na túto tému tiež svoj názor. „Je to pre mňa úplná novinka. Peťo žije život, v ktorom je zaťažený na publicitu. Povedzme si otvorene, kto by osobne nerád stretol pápeža. Ale na druhú stranu sa nestotožňujem s tým, že to musí byť práve pápež, ktorý by mal krstiť dieťa. Môže to byť hociktorý boží služobník,“ povedala Štefečeková, ktorá je mamičkou 1 a pol ročného syna Nathana. 

A čo si o celej veci myslí zlatý olympionik v chôdzi Matej Tóth? „Musím povedať, že je to každého osobná vec a presvedčenie. Pápež je obrovská autorita a ak by som mal tú možnosť, tak by som bol rád, keby moje deti krstil práve on. Nepokladám to však za úplne najdôležitejšiu vec v živote. Napriek tomu by som Petrovo rozhodnutie neodsudzoval. Ak má takú možnosť, tak prečo nie.“