Naj momenty Sagana z Paríž-Roubaix a tragicky pád Belgičana TU

Hviezdny slovenský jazdec dokázal na minuloročnej Tour de France získať už šiesty zelený dres. Aj napriek tomu, že v jednej zo záverečných horských etáp mal ťažký pád. Jeho dozvuky sa s ním vliekli aj na Vuelte, ktorá mu vôbec nevyšla. Po troch rokoch prišiel aj o dúhový dres pre víťaza majstrovstiev sveta. Tie neboli na Sagana vôbec ušité a odstúpil už v polovici pretekov. Najväčšie víťazstvo sezóny však prišlo ešte pred Tour de France. „Najväčšie víťazstvo sezóny bolo pre mňa bezpochyby Paríž-Roubaix. Dôležité bolo aj víťazstvo v Gent-Wevelgem. Tiež tisk zeleného dresu na Tour, s niekoľkými etapovými víťazstvami,“ povedal v rozhovore pre belgické médiá.

Slávne preteky Paríž-Roubaix, ktoré náš jazdec vyhral prvýkrát v kariére, mali pre neho šialený priebeh. Príhoda s uvoľnenými riadidlami je na nezaplatenie. Jeho súperovi sa však vynaliezavosť slovenského pretekára vôbec nepáčila. „Na mojich riadidlách sa počas pretekov zlomila jedna hliníková časť. V tom momente sa mi uvoľnili. Pokúsil som sa to napraviť tým, že som niekoľkokrát udrel predným kolesom do zadného kolesa Jelleho Wallaysa. Bolo to uprostred pretekov, ktoré som chcel vyhrať. Potom musíte urobiť to, čo musíte,“ prezradil Sagan podrobne o situácii. Wallays ho neskôr označil kvôli tomu za idiota.

Sagan opísal trpkú príchuť víťazstva na slávnych pretekoch: Desivé zistenie o smrti Belgičana
Zdroj: Július Dubravay

Triumf nášho cyklistu na Paríž-Roubaix mal však trpkú príchuť. Sagan na to nerád spomína. V týchto pretekoch totiž zomrel belgický cyklista Michael Goolaerts. Bolo to desať, alebo pätnásť minút po skončení. Gabriele (manažér nášho jazdcapozn. red.) mi povedal, čo sa stalo. Bolo to ako zo zlého filmuNemal som žiadnu energiu, bol som rád, že sa preteky skončili a že som vyhral. Potom som počul také hrozné správy. Nechcel som uveriť, že to je skutočnosť,“ zaspomínal si na hroznú situáciu hviezdny slovenský cyklista.

Mohlo by vás zaujímať

Cibulková na fiasko z Australie zabúdala po svojom: Fú, Domča, kam si sa to teraz vybrala?:

Koniec bokrošovej éry pri dvadsiatke? Hokejový zväz vydal JASNÉ stanovisko!

Smrť v rodine Ivana Jakeša: Motocyklistovi zomrela dôležitá žena jeho života

Slovenské biatlonistky zarábajú v porovnaní s ostatnými omrvinky: Paulína s Nasťou ako chudobné príbuzné