Medzinárodná cyklistická únia (UCI) prerušila sezónu v marci po vypuknutí pandémie koronavírusu. Reštart v najvyššej kategórii World Tour je naplánovaný práve na prvý augustový deň v Taliansku, kde nebude chýbať ani Sagan. O týždeň po Strade Bianche ho čaká monument Miláno - San Remo (8. augusta). Pred TdF ešte slovenský cyklista absolvuje preteky Miláno - Turín.

Tour de France odštartuje 29. augusta a potrvá do 20. septembra. Po dvanásťdňovej pauze sa začne aj druhá Grand Tour sezóny Giro d'Italia (3. - 25. októbra). Sagan sa tak nepredstaví na (belgických klasikách ani Paríž-Roubaix a ani na Okolo Slovenska (16. - 19. septembra), kde by však nemal chýbať jeho brat Juraj a tretí Slovák v Bore Erik Baška.

"Peter dal slovo, že pôjde na Giro a my sme ho podporili. Na Tour de France bude lídrom nášho tímu Emanuel Buchmann, náš cieľ je získať pódiové umiestnenie. Peter sa na Tour de France pokúsi vybojovať zelený dres. Chceme vyhrať aj etapu. Jediný rozdiel oproti uplynulým sezónam je neúčasť na klasikách, ale ísť dve ťažké etapové preteky po sebe bude veľmi náročné," citoval Denka portál cyclingnews.com.