Slovenský cyklista Peter Sagan odsúdil správanie svojho tímového kolegu Alexandra Genieza. Francúzsky jazdec dostal štvormesačný podmienečný trest odňatia slobody za domáce násilie voči svojej bývalej manželke. 

Sagan sa s Geniezom nikdy nestretol a nechcel konkrétne hovoriť o jeho prípade, ale pre Cyclingnews povedal, že jeho postoj k násiliu páchanému na ženách je jasný: "Nič o tomto prípade neviem, ale môj osobný názor je celkom jasný. Násilie páchané na ženách je neprípustné."

Slovenský cyklista pred touto sezónou prestúpil z tímu Bora-Hansgrohe do TotalEnergies, no prvé dva mesiace roka bojoval so zdravotnými problémami. Po druhom nakazení vírusom COVID-19 vynechal v januári viac ako dva týždne tréningu, teraz sa snaží robiť kroky vpred čo najrýchlejšie. "Koronu som dostal druhýkrát v januári. Tento týždeň som mal menšiu chrípku. Už to prechádza a ja len dúfam, že na Tirreno-Adriatico budem lepší," povedal Sagan.

Tradičné talianske etapové preteky odštartovali v pondelok. "Nemôžem si dávať žiadne ciele, uvidím, ako sa mi bude pretekať deň čo deň. Všetko závisí od mojej formy. Musím len dúfať, že sa čo najrýchlejšie zlepší," dodal Sagan.