Pre Sagana dopadla 3. etapa ideálne. V záverečných metroch vystrelil ako šíp, odtrhol sa súperom a tí už nemali šancu ho dobehnúť. „Záver bol veľmi divoký. Každý chcel byť vpredu, no našťastie som mal dostatok energie na víťazstvo,“ hodnotil posledné metre víťaznej etapy Sagan.

Saganovmu víťaznému útoku však predchádzali krušné momenty a konflikt s Johnom Degenkolbom. Toho Sagan poriadne nahneval, v cieli si so slovenským cyklistom ani nepodal ruku.

Sagan nahneval rivala, ten ho obvinil z krádeže: V pelotóne si to vybavili ručne-stručne!

„Vyzeralo to so mnou veľmi, veľmi dobre. Až do poslednej zákruty,“ začína opisovať situáciu Degenkolb, ktorý opísal aj konflikt so Saganom: „Musel som s ním bojovať o koleso vlastného kolegu. Proti Saganovi to bolo superbláznivé. Myslím, že to trochu prehnal,“ povedal Degenkolb, ktorý si to so Saganom vybavoval tesne pred záverečným šprintom ručne-stručne.

Degenkolb napokon finišoval tretí, napriek tomu, že mu Sagan uchmatol lepšiu pozíciu, hodnotil etapu pozitívne. „Počas celej etapy sme jazdili výborne. Nielen spolujazdci v špurtérskom vláčiku, ale aj vrchári v kopcoch. Škoda, že sa nám nepodarilo vyhrať, mali sme tím na to, aby sme z toho vyťažili viac,“ dodal Nemec.

Môže vás zaujímať:

VIDEO: Saganova oslava víťaznej etapy s členmi tímu: Šampus na počesť víťazstva na etape!

Sagan menil koleso počas etapy, aj tak vyhral a získal žltý dres: Chcem ho radšej na Tour de France

FOTO, ktoré vám v TV ušlo. S týmto Sagan pred víťazným šprintom nerátal: Nečakaný útok od súpera

Čo sa mu stalo?! Pohľad na Sagana po etape zaskočil Slovákov: Pozrite, ako ho nachytali