Sagan je jediným jazdcom histórie svetových šampionátov, ktorý trikrát po sebe triumfoval v kategórii elite. „Povedal by som, že nie každý človek môže mať takúto medailu. Na základe toho, že nič nevyhrám, by takáto kolekcia nikdy neexistovala. Vďačím za ňu svojim úspechom,“ povedal Sagan, ktorý podľa vlastných slov takúto zlatú medailu ešte nikdy nedržal v rukách.

Slovenský cyklista sa na minci autorsky spolupodieľal, razila ju mincovňa v Kremnici. „Dizajn je veľmi pekne urobený. Robil ho pán Novotný zo Slovenska. Je veľmi uznávaný ako umelec a minciar. Musím mu veľmi pekne poďakovať,“ pokračoval Sagan a dodal, komu venoval mince, ktoré dostal: „Venoval som ich svojej rodine ako vďaku. Niektoré sú už rozdané, veľa sa ich predalo. Už ich veľa nezostáva.“

Sagan však predviedol všetkým prítomným v Prahe hneď niekoľko prekvapení. Nielen, že predviedol kompletne nový účes, ale aj chtiac-nechtiac mu cez oblečenie vytŕčala pýcha, ktorú má takú hrubú, že by aj slávny raper Patrik Vrbovský alias Rytmus zbledol závisťou.

Môže vás zaujímať:

Bonjour, madame! Saganova žena prekvapila Slovensko veľkou zmenou: Wau, Katka, toto sme netušili!

Saganova Katka prekvapila verejnosť: Skončila v kostole, v bielom a... verejné vyznanie lásky!

Najnechutnejšie FOTO Sagana, aké ste kedy videli: Fuj, z tohto vás prejde aj chuť do jedla!