Preteky Okolo Slovenska si prišiel na vlastné oči pozrieť aj Patrick Lefevere, ktorý šéfuje aktuálne najlepšej cyklistickej stajni sveta Deceunick Quick – Step. Slovenské cesty brázdili aj jej cyklisti a Elia Viviani sa tešil z triumfu v záverečnom špurte celých pretekov. Veľký muž svetovej cyklistiky Lefevere zložil slovenským pretekom veľký kompliment. "Patrick Lefevere patrí medzi troch najväčších "bossov" súčasnej svetovej cyklistiky. Povedal nám to jasne. Sme na špičke podujatí pretekov v kategórii UCI 2.1.," neskrýval nadšenie Peter Privara.

Na Slovensko sa po roku podarilo opäť dotiahnuť tímy zo svetovej špičky, okrem nemeckej Bory a belgického Quick Stepu to boli ešte poľský CCC, francúzsky FDJ a UAE tím Emirates zo Spojených arabských emirátov. "Som hrdý, že sa nám podarilo zorganizovať takéto podujatie s tak silnou konkurenciou. Športová úroveň pretekov Okolo Slovenska bola fantastická. Mrzí len to počasie, bolo chladno, pršalo a na počas etapy pod Tatrami na Štrbskom plese dokonca snežilo," hovorí Privara.

Slovenské cesty

Počas cyklistických pretekov v našej krajine verejnosť vždy diskutuje o úrovni slovenských vozoviek, po ktorých sa cyklisti preháňajú. Výtlky a jamy na cestách sú na Slovensku bežnou vecou. "Cesty na úsekoch, po ktorých išli etapy neboli tak katastrofálne. Spolupracovali sme s krajmi a županmi. Vyšli nám v ústrety. To čo bolo kritické, sme dokázali opraviť," vysvetľuje Privara.