Preteky sa budú odohrávať na 13,2 km dlhom okruhu so zvlneným profilom a cyklistický portál cyclingnews.com zaradil žilinského rodáka dokonca medzi favoritov na titul. „Sagan by mohol byť hrozbou, pričom jeho tri tituly majstra sveta a európsky z roku 2016 potvrdzujú, že vie, ako vyhrávať okruhové preteky,“ napísal špecializovaný web. Iný pohľad zaujal Saganov prvý tréner Peter Zanický. „Myslím si, že čo sa týka európskeho šampionátu, Peťo už medzi tých najväčších favoritov nepatrí. Skôr sa bude snažiť ladiť formu na majstrovstvá sveta v Belgicku, ktoré sú na programe koncom septembra. Samozrejme, motyka môže vystreliť,“ povedal Zanický.

Trojnásobný majster sveta má v aktuálnej sezóne za sebou dva súťažné pády. Prvýkrát spadol 28. júna po kolízii s Calebom Ewanom v závere 3. etapy TdF. A hoci pokračoval na podujatí ďalej, pre neutíchajúce problémy s kolenom musel pred štartom 12. etapy z dobrodružstva na francúzskych cestách odstúpiť. Nasledovala operácia a 65 dní po prvom páde sa postavil na štart pretekov Okolo Beneluxu.

Čo čert nechcel, asi 24 km pred cieľom úvodnej etapy, sa ocitol na zemi znova. Pád síce nezachytili televízne kamery, no roztrhnutý dres a nohavice hovorili za všetko. Sagan sa poriadne čertil, ale napokon etapu dokončil. „Myslím si, že spomínané pády nezohrávajú v Petrovom prípade žiadnu rolu. Tie k cyklistike jednoducho patria a určite nebudú mať vplyv na jeho výkon,“ dodal Peter Zanický.

Saganove pády v sezóne:

28. júna (3. etapa Tour de France) - V poslednej zákrute pred cieľom sa Caleb Ewan dotkol kolesa jedného zo súperov a vo veľkej rýchlosti spadol, pričom zrazil aj Petra Sagana. Ewan sa dlho šmýkal po ceste, Sagan urobil kotrmelec. Náš cyklista na podujatí pokračoval, no pre pretrvávajúce problémy s pravým kolenom pred 12. etapou napokon z neho odstúpil.

30. august (1. etapa Okolo Benelexu) - Sagan sa asi 24 km pred cieľom nachádzal v prvej skupine, ktorá prežila delenie vetrom. Následne sa však ocitol na zemi. Po páde mal roztrhaný dres aj nohavice. Žilinčan bol zjavne frustrovaný, ruchové mikrofóny zachytili zmes anglických a slovenských nadávok. Televízne kamery však incident nenasnímali.