Prípravu mu naštrbila viróza. Generálku na prvú veľkú jarnú klasiku absolvoval Sagan na etapových pretekov Tirreno – Adriatico, kde obsadil v konečnom poradí 105. miesto so stratou takmer hodiny na víťaza Primoža Rogliča. „Prial by som si, aby som Tirreno-Adriatico dokončil o niečo lepšie, ale zotavenie po chorobe bolo pomalšie, než sa očakávalo. Teraz je čas zamerať sa na preteky Miláno - San Remo, ktorými odštartujem moju klasikársku sezónu,“ zhodnotil posledné vystúpenie pred La Primaverou Tourminátor.

Pod slabšie výkony, ako by sa očakávalo, sa podpísal aj Saganov zdravotný stav. Trápila ho žalúdočná viróza, počas ktorej schudol dokonca štyri kilogramy. Tie mu môžu pri náročnom dojazde v San Reme chýbať. Napriek tomu je trojnásobný majster sveta plný odhodlania: „V sobotu pôjdu veci inak. Máme za sebou niekoľko náročných pretekov, ale myslím si, že na sobotu sme pripravení. Uvidíme, čo sa stane, ale veľmi sa teším. Viem, že som pripravený.“

Trať Miláno - San Remo s 291 kilometrami je najdlhšou v kalendári UCI. Napriek tomu sa hovorí, že je najľahšie medzi hlavnými klasikami. Síce meria takmer tri stovky kilometrov, ale rozhoduje sa na posledných desiatich. Po 120 kilometroch šliapania sa cyklisti budú šplhať na Passo del Turchino. Päťdesiat kilometrov pred cieľom sú v programe tri menšie kopce Capo Mele, Capo Cervo a Capo Berta. Všetko sa však rozhodne na Poggio s priemerným prevýšením 3,7% a dĺžkou 3,7 kilometra. Práve tu by sa mohol šesť kilometrov pred cieľom zrodiť rozhodujúci únik.

Mohlo by vás zaujímať: 

Slovákom to na Futbalistovi roka natreli Česi: Manželka bez spodnej bielizne ukázala, čo nemala! 

Peklo pred zápasom Slovenska s Maďarskom: Tiekla krv, lietali kamene a hrozivá bitka na tribúne! 

FOTO Kuzminová a Fialková ovládli šprint: Ich gesto v cieli rozplače každého Slováka