O všetkom rozhodol únik, ktorý sa od hlavného balíka odtrhol  32 kilometrov pred cieľom a vzišla z neho pätica vedúcich cyklistov. Slovák Peter Sagan únik nezachytil a zostal v pelotone spoločne s ďalšou tridsiatkou pretekárov.  Dvadsať kilometrov pred cieľom narástol náskok unikajúcej pätice Van der Poel, Moscon, Trentin, Pedersen, a Küng na takmer minútu.

"Videl som ako únik odchádzal a povedal som si, že sú tu ešte niektoré krajiny, ktoré by to mali dobehnúť. Náš tím nebol na to, aby únik ukontroloval. V hlavnom balíku zostali aj Kristof, Van Avermaet či Michael Matthews. Cyklistom z úniku sa podarilo prísť až do cieľa. Van der Poel, ktorý únik vyprovokoval to nakoniec nezvládol. Taká je cyklistika," povedal po dojazde do cieľa Slovák Peter Sagan.

Slovenský cyklista sa nakoniec rozhodol 3,5 kilometra pred cieľom odlepiť  od hlavnej skupiny. Vedúce trio Trentin, Küng a Pedersen sa mu podarilo stiahnuť na menej než minútu, no do cieľa už bolo veľmi blízko na to, aby ešte dokázal niečo vymyslieť. Majstrom sveta sa nakoniec prekvapujúco stal Dán Mads Pedersen, ktorý zdolal Taliana Trentina. "Nakoniec som si povedal, že to idem aspoň vyskúšať či na to mám, alebo nie, pretože človek sa stále iba porovnáva s inými, že ako sú na tom. Ľutujem, že som nebol v tej prvej skupine, čo ušla. To sú však rozhodnutia, keď človek nemá tím na to, aby mal viac šancí, tak každý pretekár má iba jednu šancu.  zamýšľal sa v cieli Sagan.

Preteky v anglickom Yorkshire boli výrazne ovplyvnené najmä chladným a daždivým počasím. Množstvo pretekárov ani neprišlo do cieľa. "Bola dosť zima, viac ako šesť hodín v daždi je náročných. Veľa pretekárov poriadne vymrzlo. Také sú však preteky," dodal Slovák Peter Sagan, ktorý do cieľa prišiel na piatom mieste.