Sagan vyhral v tejto sezóne dve etapy, najskôr sa tešil 17. januára na austrálskom podujatí Tour Down Under a na ďalší triumf čakal takmer päť mesiacov. Trápenie, ktoré spôsobila aj choroba, prelomil na svojom obľúbenom podujatí Okolo Kalifornie, keď 12. mája vyhral hneď prvú etapu. Slovenskému cyklistovi sa nedarilo najmä počas jarných klasík a monumentov. Najlepšie skončil na najdlhšej z nich Miláno - San Remo, keď prišiel do cieľa štvrtý.

„Mohlo to byť lepšie, ale aj horšie. Ako vždy, neostáva nám nič iné, len sa zmieriť s tým, čo nám prinesie život. Každý je zvyknutý na moje víťazstvá, ale všetci by si mali pamätať, že cyklistika je náročný šport a hoci som bol veľakrát vpredu, o víťazstvo som napokon nebojoval. Zažil som už podobnú klasikársku sezónu, dokonca aj horšie, no na tom nezáleží. Čo sa stalo, to sa stalo, je to minulosť. Sústredí sa už len na ďalšie podujatia, ktoré ma čakajú,“ povedal Sagan v rozhovore pre cyclingtips.com.

Peter Sagan po nevydarenej časti sezóny zaskočil fanúšikov: Záhadné slová o jeho budúcnosti!

Tím žilinského rodáka však nemusí trápiť, že Sagan nezbiera tento rok víťazstvá ako na bežiacom páse. Výborne ho zastupujú jeho kolegovia ako Sam Bennett, Maximilian Schachmann, Emanuel Buchmann či Pascal Ackermann. Necíti z ich strany väčší tlak? „To je v poriadku. Viem, že som pod určitým tlakom, ale neberiem to ako niečo zlé. Keď vidím, že sa im darí a sú navyše mladí, a takisto môžem niečím prispieť, tak ma to len teší a napĺňa spokojnosťou,“ dodal jazdec zoskupenia Bora-Hansgrohe.

Saganovi sa súčasný kontrakt skončí o dva roky, pričom sám viackrát prezradil, že jeho kariéra je približne v jeseni. Ako vidí svoju budúcnosť? Redaktor cyclingtips.com v otázke spomenul, že sa pri jeho mene viackrát objavila polemika o tom, že sa vráti k horským bicyklom. „Viete, novinári vytvárajú okolo môjho mena množstvo polemík, ale čo na to povedať? Je to stále dva a pol roka, kým bude rok 2021 na konci a nikto z nás nevie, čo sa dovtedy stane,“ odpovedal Sagan na otázku ohľadom svojej budúcnosti.

Mohlo by vás zaujímať:

Na internet unikli prekvapivé zábery Sagana pred víťazstvom: Toto by snáď nikto iný neurobil!

Sagan prekvapil celú Ameriku novým imidžom. Fanúšikovia nechápali: Peťo, čo ti to tam svieti?

Sagan na krste prekvapil veľkou zmenou: Nový účes a to nie je všetko! Peťo, čo si si to urobil?

Sagan na krste v Prahe šokoval. Z oblečenia mu vykúkala hrubá pýcha: Aj Rytmus mu môže závidieť!