×

FOTO Peklo severu je rajom pre rodinu! KUS-KUS po francúzsky

Cyklistika je vo Francúzku jeden z top športov. Okrem slávnej Tour de France si môžu obyvatelia tejto krajiny vychutnať počas roka množstvo ďalších pretekov. Azda najmonumentálnejšia je jarná klasika Paríž – Roubaix. Na prejazdy cyklistov sa tešia celé rodiny.

Francúzska rodinka ochotne zapózovala:

Paríž – Roubaix si vychutnávajú najmä obyvatelia dediniek, cez ktoré najznámejšie jednodňové preteky sveta prechádzajú pravidelne. Stačí sa pozrieť cez okno svojej obývačky a na dlani máte hviezdy ako Sagan, Gilberte či Lampaert. Francúzi práve dni známych pretekov spájajú s veľkými rodinnými návštevami.

"Je to skvelá príležitosť na stretnutie celej rodiny. Dáme si spoločný obed, potom kávu a ideme sa na dvor pozrieť na cyklistov, ktorí prechádzajú po ulici," povedala jedna z obyvateliek obce Quérénaing. Práve v tejto dedinke sa začínal jeden z dvadsiatich dvoch úsekov dlažobných kociek, ktorý trval 2,5 kilometra a patril medzi najdlhšie.

Pozvanie na kus-kus

Aj napriek tomu, že Peter Sagan francúzskym cyklistom často uchmatne víťazstvo v pretekoch pred nosom, majú fanúšikovia tejto krajiny Petra v obľube. "Samozrejme, poznáme Sagna. Je to výborný cyklista. Tak trochu aj závidíme vám Slovákom, že je od vás," hovoria Franúczi. Keď zistili, že sme zo Slovenska, z krajiny Petra Sagana, okamžite prišlo pozvanie na ich rodinný obed.


Môže Vás zaujímať: 

EXKLUZÍVNE FOTO osláv Slovana po zisku titulu: Pozrite sa, čo vystrájal Kmotrík ml.!

Úprimné slova Petra Sagana po Paríž - Roubaix: Pre toto som nevyhral!

VIDEO: Po dojazde Sagana do cieľa išlo o život: Keď najväčší bojovník pretekov odpadol, všetci zmeraveli!

Autor: mzs
Video
Diskusia