FOTO manželov Saganovcov nájdete TU!

Podľa De Cauwera Saganovi uškodil najmä rozchod s manželkou Katarínou a taktiež odlúčenie od syna Marlona, ktorého vidí len párkrát do roka. „V posledných rokoch sa písalo a hovorilo, že Sagan už nechce pretekať. V jeho živote sa stalo veľa vecí - rozchod s manželkou či odlúčenie od syna. Nič z toho mu rozhodne nepomohlo a zanechalo to na ňom stopy. Takéto veci nemôžete podceňovať,“ povedal päťnásobný účastník Tour de France pre belgický portál Sporza.

Napriek tomu si bývalý belgický cyklista myslí, že slovenského jazdca stále nemožno odpisovať. „Už to možno nie je taký dominantný a výbušný Sagan, ako sme ho poznali v jeho najlepších rokoch. Pre mňa osobne však stále patrí medzi najlepších a má dostatok kvality, aby pokračoval v kariére,“ myslí si De Cauwer.

Sagan sa naposledy predviedol na pretekoch Okolo Romandie, ktoré boli generálkou pred Girom. Jazdec tímu Bora-Hansgrohe vyhral jednu etapu a skvelým výkonom umlčal všetkých kritikov. „Môžete na ňom vidieť ten hlad po víťazstvách. Šprint na pretekoch Okolo Romandie s Colbrellim bol fantastický - riskantný, boj koleso na koleso, bolo to úžasné,“ dodal bývalý cyklista na margo trojnásobného majstra sveta.

Sagan: Vzťah máme vynikajúci

Sagan sa s manželkou Katarínou oficiálne rozišiel počas Tour de France v roku 2018. Napriek tomu tvrdí, že ich vzťah je stále dobrý. „Povedal by som, že náš vzťah je vynikajúci. Je to aj kvôli nášmu synovi, pretože obaja chceme, aby vyrastal v podmienkach, v ktorých mu nič k štastiu nechýba,“ povedal cyklista ešte v decembri pre web tuttobiciweb.it.