Zatiaľ čo súperi slovenského cyklistu majú za sebou niekoľko pretekov, Saganova súťažná sezóna sa začala až v marci. Navyše, sedem etáp na Tirreno-Adriatico bude jeho jediná previerka pred prestížnou klasikou Miláno-San Remo.

„Peter mal o niečo ťažší priebeh ochorenia Covid-19 ako jeho brat Juraj, dlhšie sa z toho dostával. Ťažko povedať, akú stopu to u neho zanechá. Tirreno-Adriatico bude, myslím si, nastavené, aby Peter išiel čo najvoľnejšie. On je však buldog, takže pokiaľ bude cítiť dobrú formu, bude sa určite tlačiť do šprintov. Prvé dve etapy ukážu, ako bude vyzerať jeho jarná forma,“ povedal pre Šport24.sk Saganov prvý tréner Peter Zánický, ktorý s cyklistom pravidelne komunikuje.

Cyklista v službách Bory-Hansgrohe teraz priznal, že kondíciu a formu musí budovať nanovo, keďže Covid mu výrazne nabúral prípravu a úvod sezóny. „Prišiel som takmer o celý základ, na ktorom som pracoval v zime. Musím si opäť vybudovať nohy a nájsť svoj rytmus,“ hovoril Sagan pre talianske noviny Gazzetta dello Sport.

Jeden z najlepšie platených cyklistov na svete sa nečuduje, že na prebiehajúcich pretekoch hrajú prím mladší cyklisti. „Pre mňa je dôležité vôbec byť tu, takže nie som prekvapený, že sa hovorí o Woutovi van Aertovi a Mathieuovi van der Poelovi vzhľadom na to, ako jazdia. Musím sa zlepšovať postupne, etapu po etape a krok za krokom. Nemôžem nad tým príliš premýšľať a mať prehnané očakávania,“ dodáva Sagan.