Hoci Klimčík sa od detstva venoval ľadovému hokeju, dnes je jeho veľkou vášňou najmä jazda na bicykli, s ktorým prebrázdil nielen Slovensko, ale aj zahraničie. Teraz mal kondičný tréner na bicykli slávneho partnera a majstra z fachu. „Keď sa sny plnia. Dnes som mal tú česť si zatrénovať a trochu pokecať s Petrom Saganom,“ pochválil sa spoločnými zábermi z tréningu na bicykli Klimčík na sociálnej sieti.

V tréningovej skupinke nechýbal ani Petrov brat Juraj. Samozrejme, o žiadne veľké zaberačky podľa kondičného trénera nešlo. „Pre nich to, samozrejme, nebol nejaký náročný tréning, skôr to zrejme brali ako aktívnu regeneráciu. Keby malo ísť o ťažký tréning, asi by sme tam my nemali čo robiť,“ hovorí Klimčík pre Šport24.sk.

Trénerovi zrejme počas tréningu neprekážal ani defekt, ktorý sa mu prihodil počas tréningu. Pomohol mu s ním ochotne práve Peter Sagan, ktorý situáciu za krátky čas vyriešil. „Dostal som defekt, Peťo neváhal a zastal. Povedal som mu: choď ďalej, ja si to opravím. On mi však hneď zobral koleso a začal mi ho opravovať. Zostal som teda príjemne v šoku. Takéto správanie robí zo športovca šampióna. Vravel som si, že trojnásobný majster sveta vám neopravuje defekt každý deň. Je teda celkom fajn mať po svojom boku takého mechanika. Vravel som, že obed platím ja, ale nenechali ma zaplatiť. Bolo to teda pre mňa celkom lacné a neobišiel som zle." (smiech)

Dres na pamiatku

Bratia Saganovci dostali od Klimčíka a Vlhovej na pamiatku darček – lyžiarsky dres z pretekov vo švédskom Are aj s venovaním. „Peťovi a Jurovi zo srdca. Držím palce,“ znel odkaz na drese.