Holanďan bol mimo elitného pelotónu od začiatku augusta, keď v prvej etape Okolo Poľska ho pred cieľom vytlačil z cesty Dylan Groenewegen.Následkom bol drsný pád. V rýchlosti viac ako 80 kilometrov ho z dráhy do bariér vytlačil Dylan Groenewegen. Jakobsen prerazil zábrany a pristal na komisárovi UCI, ktorému náraz dolámal rebra, ale zmiernil jeho pád. Počas uplynulých mesiacov musel Fabio podstúpiť niekoľko ťažkých operácií tváre. Prvé mesiace roku 2021už však strávil s tímom na sústredení.

Správy o návrate Jakobsen do pretekania pred pár dňami naznačil tímový lekár Yvan Vanmol. „S Fabiom mám výborný vzťah a bude pretekať v Turecku. Skutočnosť, že bude znova pretekať, jeveľmi emotívna,“ vyhlásil v podcaste Vals Plat Vanmol a dodal: „Nemyslím si, že sa bude báť zapojiť sa do hromadného šprintu. Na pretekanie je plne pripravený.“

Výpis zo zdravotných záznamov po nehode  vyzeral, ako by ho zrazilo auto – krvácanie do mozgu, zlomeniny lebky, zlomené podnebie, strata desiatich zubov, strata častí hornej aj dolnej čeľuste, rezné rany na tvári, zlomený palec, pomliaždené rameno, poškodené nervy hlasiviek a pomliaždenie pľúc. Lekári ho udržiavali v kóme. Na nemocničnom lôžku mal 50-krát chuť zomrieť. „Myslel som si, že umrie niekde na ulici v Poľsku. Niektoré médiá tvrdia, že ho 40 minút oživovali, čo je hlúposť. Jeho 40 minút stabilizovali,“ uviedol na pravú mieru lekár.

Účasť Jakobsena na pretekoch Okolo Turecka, ktoré začínajú v nedeľu, potvrdil tím na štvrtkovej tlačovke. „Sme nadšení z návratu Fabia. Bol s nami už počas zimného kempu, ale teraz je to iné. Jeho pokroky ho doviedli na štart prvých pretekov po minuloročnom páde. Najdôležitejšie bude pre neho ísť deň po dni, znova nájsť rytmus a po dlhej pauze si zapretekať,“ uviedol športový riaditeľ Deceuninck - Quick-Step Rik Van Slycke. Holanďan sa vráti k pretekaniu skôr, ako Groenewegen, ktorý nehodu zapríčinil. Dostal totiž 9-mesačný trest a nemôže pretekať skôr ako 7. mája.