Ako informuje TotalEnergies na svojej stránke, dnes je Tesson považovaný za jedného z najtalentovanejších francúzskych šprintérov svojej generácie. „Je to voľba môjho srdca. Tento tím sledujem a podporujem už odmalička. V momente, ako ma šéf tímu Jean-René Bernaudeau kontaktoval, som sa rozhodol,“ komentoval Tesson pre web TotalEnergies.

Francúzsky šprintér bicykluje od troch rokov, začínal v tíme svojho starého otca. Predtým, ako podpísal profesionálny kontrakt, pracoval popri cyklistike v továrni aj doručoval noviny. „Ako amatéri nie sme platení, takže hospodárime, ako najlepšie vieme. Pochádzam z priemernej rodiny s problémami ako mnoho ďalších Francúzov. Keď som si po škole vybral cyklistiku, pracoval som tri roky v obchodnom centre, aby som zaplatil byt či jedlo. V noci som potom doručoval noviny. Je to únava navyše, keď po práci idete ešte na tréning. Viem, aké je to pracovať v továrni, keď musím trénovať v zime úplne sám na bicykli. Som teda šťastný, že sa môžem živiť svojou vášňou,“ hovoril Tesson pred mesiacom.

Teraz sa chce francúzsky cyklista čo najrýchlejšie začleniť do nového tímu, aby bol na tom fyzicky aj psychicky čo najlepšie. Tím St. Michel Auber 93, v ktorom pôsobil doteraz, sa mu určite neopúšťa ľahko. Veď aj jeho priateľka je cyklistka a jazdí za tento tím. „Je to moja rodina, vďačím tomuto tímu za všetko. Trhá mi srdce, že opúšťam takých kolegov,“ hovorí Tesson s dôvetkom, že sa chce rozlúčiť víťazstvom.

Francúz sa v novom tíme teší najmä na Petra Sagana. „Je to džentlmen. Na bicykli urobil veľa dobrých vecí. Sagana buď milujete, alebo nie, ja som veľký fanúšik jeho štýlu. Už sa nemôžem dočkať stretnutia s ním, keď sa s ním budem môcť porozprávať a získať od neho rady v šprintoch,“ povedal Tesson úprimne.

Doterajšie úspechy Jasona Tessona:

1. miesto v etape na Tour Poitou-Charentes
1. miesto v etape na Boucles de la Mayenne
1. miesto a zelený dres na pretekoch Štyri dni v Dunkerque
1. miesto na majstrovstvách Francúzska medzi amatérmi
Celkový víťaz pretekov À travers les Hauts-de-France